Ondrej _ Ondrej _ komentáře u knih

Nado mnou nebo Nado mnou nebo Robert Jerome Serling

Príjemný romantický príbeh z prostredia leteckej spoločnosti. Hlavnou myšlienkou príbehu je pilotka s chlapčenským menom" Dudney, ktorá sa v prostredí typickým pre mužov stretáva najskôr s odmietaním, no neskôr s obdivom nakoľko pri snahe presadiť sa podáva výkony porovnateľné s mužskou konkurenciou. Dej sa príliš pomaly rozbieha, čo spsôobilo ,že som knihu dočítal až na druhý pokus. Kniha mi veľmi vzdialene mi pripomínala kliniku na letisku od H.G.Konsalika - tam je však dejových liniek aj akcie podstatne viac.

18.06.2013 3 z 5

Veľké kriminálne prípady I. Veľké kriminálne prípady I. Václav Pavel Borovička

Zaujímavé čítanie. Autor pri výbere jednotlivých prípadov sa snažil vybrať prípady niečím zvláštne - prostredím, motívom činu, časovým zaradením príbehu. Je potešiteľné, že neostalo iba pri jednom dieli ale dočkalo sa i pokračovaní, ktoré sú kvalitatívne vyvážené - niektoré sú zaujímavejšie viac, iné menej. Napriek miernemu balansu tejto knihy medzi žánrom detektívky a literatúry faktu som presvedčený, že stojí za prečítanie.

18.06.2013

Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole Jerzy Edigey (p)

Jedna z mojich prvých prečítaných detektívok, napriek tomu že dej sa odohráva v 70tych rokoch v čase poctivého socializmu plnom súdruhov, nenudí a rád sa k nej vraciam

Nemý sudca Nemý sudca Jens Bahre

(SPOILER) strhujúco napísaný príbeh, miestami skôr pripomínajúci thriller ako detektívku, pričom čitateľ tuší, že muž v pozadí je onen sudca.

14.06.2013 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Martina Cole

dobré čítanie o bývalej prostitútke, ktorá si po odpykaní trestu chce nájsť svoje miesto v živote. Napriek množstvu prekážok a utrpenia sa jej to nakoniec podarí. Nie je čo vytknúť - super.

Abeceda strachu Abeceda strachu Jenny Berthelius

Bol som veľmi zvedavý na príbeh, pričom som bol milo prekvapený. Miestami bol ten dej skutočne deravý ako píše ewka69, ale príbeh ku koncu vygradoval do prekvapujúceho záveru. Viac sa mi páčil 1 .príbeh - abeceda hrôzy. Je na škodu veci, že nie je preložených viac diel od tejto autorky, pretože píše zaujímavo ako jej "kolega" Jo Nesbø.

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Jedna z mojich najobĺúbenejších od J. Vernea. Dobré čítanie, kde čitateľ ostáva v napätí či sa to tomu P. Foggovi podarí , alebo nie... Ako vieme podarí . :)

Třetí říše - Kronika Třetí říše - Kronika Richard J. Overy

Fantasticky spracovaná a napísaná kronika mapujúca udalosti spojené s vznikom, priebehom a zánikom trvania tzv. tretej ríše - ako nazval A. Hitler Nemecko a ostatné pričlenené štáty. Kniha je rozdelená na 3. časti, pričom obsahuje množstvo zaujímavých historických fotografií, citácií a pod. Množstvo faktov neunavuje nakoľko sú dávkované postupne a v zaujímvej forme, podložené zväčša fotografiami.

13.06.2013 5 z 5

Smrt čeká před oknem Smrt čeká před oknem Jerzy Edigey (p)

Jerzy Edigey, ako spisovateľ z tzv. "východného bloku" celkom zaujímavo rozobral zdanlivo obyčajnú vraždu, pričom postupne z deja vyplynie, že kľúčovú úlohu v tomto príbehu zohrávajú drogy. Keď si uvedomíme, že dej je posadený od 70tych rokov 20teho storočia v Poľskej republike, ide ozaujímavý výber témy, nakoľko za železnou oponou bola táto téma trošku nezvyčajná, keď si uvedomíme, že štáty východnej európy boli len prestpunými stanicami pre pašerákov.

13.06.2013 3 z 5

Irská šaráda Irská šaráda Colin Bateman

Celkom zaujímavo napísané. Dej sa rozbieha pomaly a postupne naberie na obrátkach. Ľahkovážnosť a nerozhodnosť Dana Starkeyho ho privádza do nemalých problémov, pričom má však aj kopu šťastia. Vo filmovom prevedení by z toho bol celkom zaujímavý akčný film - najmä scéna s padajúcim Parkerom, či akčná Lee. Doporučujem na prečítanie