Olia Olia komentáře u knih

Stalo se ve tmě Stalo se ve tmě Ellery Queen

stará dobrá..

06.01.2020 4 z 5

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

celkem žůžo.. pěkně sarkastické a trefné.. proti všem, chladně a věcně varující.. zdá se, že to máme prostě spočítaný.. výborná kniha!

08.04.2019 5 z 5

Před obzorem Před obzorem Pavla Jazairiová

Kniha je moc zajímavá a dobře se čte, autorku velmi uznávám.. úryvkovité texty mi nevadí.. spíš mě občas překvapil neosobní, neemoční styl psaní i v osobních vzpomínkách a užívání takové trochu těžkopádné učitelské češtiny.. to neubírá nic na kvalitě obsahu, který krom atraktivity obsahuje i hluboké pravdy a analýzy o neschopnosti prolnutí dvou světů, Evropy a Blízkého východu, dnes tak často politicky zneužívané téma.. učebnice pochopení a tolerance!

26.09.2018 4 z 5

Podhoubí Podhoubí Marcelo Luján

nějak z knížky nemám dobrý pocit, konec byl docela napínavý, ale při čtení v hlavě chaos a nepohoda.. jazykově je to celkem katastrofa, nevím zda není třeba i krkolomný překlad..

13.01.2018 2 z 5

Tři truchliví tygři Tři truchliví tygři Guillermo Cabrera Infante

kubánský čtení mám ráda.. špica je Král Havany.. TTT je moc pěkná knížka, jen přesně stejně jako -Pečivo- něco se čte špatně.. upřímně Cambellvariace na téma -víkend v Havaně- jsem přeskočila..
ale teď v zimě - to teplo, pohodu, dobrý pití a křídla.. to jsem fakt potřebovala..

10.02.2017 4 z 5

Kdo zabil Palomina Molera? Kdo zabil Palomina Molera? Mario Vargas Llosa

jižní amerika.. prach, spalující slunce, erotika, malý a velký ryby, ospalost, chudoba, humor.. to mě baví číst, to mám ráda.. moc povedená knížka..

31.08.2015 4 z 5

Motolice a plankton Motolice a plankton Boris Vian

Opravdu dobře jsem se bavila.. i když v druhém mejdanu to fakt už trochu drhlo.. malinko přes čáru..
ale ty jeho absurdnosti prostě miluju.. kéž bych si některá přirovnání nebo obraty pamatovala.. (..žitomír krvácel jak tapír..)

11.02.2015 5 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Tak já nevím, čtivé, trochu midsomerské prostředí.. ale chyběly mi tu Urbanovy tajnosti a styl.. hlavně ze začátku jsem vnímala pod řádky tóny, co trochu tahaj za uši.. jakoby se nemohl najít a tak si půjčil jazyk jiných.. a rozuzlení hodno severských detektivek.. a zas budu omílat to své.." a stejně se mi nejvíc líbil Lord Mord a Sedmikostelí.." :o))

13.10.2014 3 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

tenhle díl se poved, příště se narodím Pařížankou..:-))

26.03.2014 4 z 5