o_mega o_mega komentáře u knih

Lovci skalpů Lovci skalpů Thomas Mayne-Reid

Uff-uff toho "otravnopisu" bolo priveľa. Veľmi často som musel preskakovať zdĺhavé opisovanie kadečoho nepotrebného. Mayne-Reid asi rád naťahuje zbytočnosťami. Pri 100 člennej bande je schopný u každej jednej postavičky opisovať ošatenie, výzor, výzbroj a čo ja viem čo všetko. Brrrr = keby sa odstranil tento balast, tak by mal román 100-120 strán.

26.04.2021 2 z 5

Krvná pomsta - Poviedky z ciest Krvná pomsta - Poviedky z ciest Karel May

Slovenská verzia niektorej časti V Říši stříbrného lva.

22.03.2021 3 z 5

Na západ od Apačského průsmyku Na západ od Apačského průsmyku Charles Alden Seltzer

Westernový príbeh viac pre ženy. Na mňa priveľa romantiky a melancholického zdĺhavého otravného opisovania autora kadečoho nepotrebného.

13.02.2021 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbø proste potrebuje korektora. Pokiaľ si ho nenájde, tak každé jeho dielo bude plné zdĺhavých, nepotrebných a zbytočných blábolov. Aj tu by šlo 100 až 150 strán odstrániť a hneď by sa dalo čítať. Takto som knihu ochotne odkladal a nútil sa k dočítaniu. Nechápem ten "ošiaľ" za Nesbø-m.

30.12.2020 2 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

U DÁNa je táto kniha podľa mňa lepší nadpriemer, takže dal by som aj 3 a pol hviezdy, ale nedá sa ... tak si polhviezdu domyslite :) Autor má aj lepšie kúsky. Tu to nezačalo práve najlepšie. Krauz je od začiatku nasrdený a prenáša sa to na čitateľa. Rozhodne je lepšie začať knihu pútavo a humorne napr. ako pri "Cigaretka na dva ťahy". Naviac tie 2 prípady tiež neboli práve šťavnaté. Proste ma to nebavilo a pritom tu nie su rušivé momenty niektorých DÁNoviek ... mafia ... ŠTB ... siahodlhé vysvetľovanie "čohosi" (sice kúsok autor uletel na intolerancii alkoholu, ale fakt len krátko, takže to sa dalo pretrpieť)

20.10.2020 3 z 5

Biggles za železnou oponou Biggles za železnou oponou William Earl Johns

BiG špiónom. Dalo sa z toho vytazit viac. Toto bolo akoby narychlo spisane ... nieco cez 100 stran aj to dost ciernobielych obrazkov (nic moc kvalita) a roztahany text. Vhodne skor na roman do kapsy ako knihu.

04.09.2020 3 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = DNA a dost nezazivne sa tahalo patranie po pošahanom degešovi Ondríkovi.

30.08.2020 3 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = mucha taka hentaka onaka.

30.08.2020 3 z 5

Unesení Unesení Daniel Majling

Pribeh ako-tak, ale kresba mi moc nesadla.

10.08.2020 3 z 5

Komiks Komiks Juraj Martiška

Kresby krásne .... dopracovat pribeh a bolo by to dokonale.

10.08.2020 4 z 5

Nebezpečný parťák Nebezpečný parťák Gert Fritz Unger

Jednohubka na 2-3 hodky z cias osidlovania poslednych casti Divokeho Zapadu.

08.08.2020 3 z 5

Petrolejový princ I. Petrolejový princ I. Karel May

Dobre sa citalo. Kniha ma viacero pozitiv - autor kupodivu nemoralizuje a neriesi vieru, ulety autora so siahodlhym popisovanim (krajiny, postav atd) len obcasne alebo znesitelne, kniha od edice Navrat pekne spracovana, prehladny dobre citatelny text, obcasne obrazky potesili (hlavne tie ciernobiele), kopec hrdinov z MAYovych romanov Divokeho zapadu. Medzi negativa urcite patria postavicky kantor emeritus, Hobble Frank, Rosalia. Ich skutky a vykecavacky boli pre mna vacsinou utrpenim. Trapne az hroza.

02.08.2020 3 z 5

Petrolejový princ II. Petrolejový princ II. Karel May

Druhy diel obsahuje viac dobrodruzstva. Kniha ma viacero pozitiv - autor kupodivu nemoralizuje a neriesi vieru, ulety autora so siahodlhym popisovanim (krajiny, postav atd) len obcasne alebo znesitelne, kniha od edice Navrat pekne spracovana, prehladny dobre citatelny text, obcasne obrazky potesili (hlavne tie ciernobiele), kopec hrdinov z MAYovych romanov Divokeho zapadu. Medzi negativa urcite patria postavicky kantor emeritus, Hobble Frank, Rosalia. Ich skutky a vykecavacky boli pre mna vacsinou utrpenim. Trapne az hroza.

02.08.2020 3 z 5

Záhada zeleného strašidla Záhada zeleného strašidla Robert Arthur jr.

Obcas treba vypnut mozog i logiku, zapnut naivitu na max a potom to ide ako po masle :D Hlavne ze sa to dobre cita.

25.07.2020 3 z 5

Záhada šepkajúcej múmie Záhada šepkajúcej múmie Robert Arthur jr.

Celkom fajn az na pasaze opakujuce sa asi v kazdej z epizod ... otazniky, rolls atd.

23.07.2020 4 z 5

Tajemství strašidelného zámku Tajemství strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Navrat po stvrtstoroci sa vyplatil. Stale je to prudko citatelne, napinave, dobrodruzne.

21.07.2020 4 z 5

Neviditeľný Neviditeľný James Patterson

Priznavam ze taketo rozuzlenie som necakal. Aby ste nepovedali, ze nic neprezradim, tak vrahom nieje zahradnik :) Inu Patterson umí. Prudko čitateľná kniha. Originalita sa mu neda upriet. Aj po stranke spracovania sa to dobre číta. Kratke kapitoly, citatelny druh pisma, odstavce, priestor medzi riadkami, chyby len obcas. Potesili by nejake obrazky a bolo by to dokonale.

18.07.2020 4 z 5

Gričská zvonárka Gričská zvonárka Marija Jurić Zagorka (p)

Kniha skor pre neznejsiu cast populacie. Mna neskutocne stvala hlavna predstavitelka. Inu boh je asi velky srandista. Lebo tejto na krase pridal, ale ostatneho asi extremne ubral, bo tolko naivity az hluposti je na jednu zensku privela. Velke minus je spracovanie knihy. Evidentne sa setrilo kde len to slo. Tych par obrazkov co tu je, sa ani neda oznacit ako obrazky. To je skor nejaka parodia na čarbanicu. Text miestami hrozne nalepeny na seba, pretoze bol zvoleny font aby sa do riadku zmestilo co najviac. Vzdialenost medzi riadkami minimalna. Vela chyb a celkovo zla citatelnost textu.

15.07.2020 3 z 5

Na hoře Allahově Na hoře Allahově Karel May

MAY akého nechcete. Bezcenný brak. Neviem na čom "fičal", keď toto písal.

22.06.2020 odpad!

V bažinách Ardistanu V bažinách Ardistanu Karel May

Naivita sa mení na absurditu.

16.06.2020 1 z 5