Norri Norri komentáře u knih

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Tohle byste si neměli nechat ujít. Gerard Way je skvělý vypravěč a Gabriel Bá k tomu udělal geniální kresbu. Navíc je to plné nápadů a je to sranda.

20.03.2018 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Skvělý atmosférický hororový příběh je doplněn kresbou, která jeho atmosféru výborně podtrhuje. Převedením z románu do komiksu neztratil Baltimore nic ze své síly. Přesto anebo právě proto je existence románu jedinou slabinou komiksu Morové lodě. Čtenář, který román četl, si komiks neužije tak jako čtenář, který se k tomuto příběhu dostal poprvé. O to více se můžeme těšit na druhý díl, který by už celý mohl obsahovat nový nerecyklovaný příběh.

29.01.2018 4 z 5

Cromwell Stone Cromwell Stone Andreas Martens

Tenhle komiks jsem si kdysi koupil v Polsku kvůli kresbě a jsem hrozně rád, že vyšel i česky. Andreasův svět pruhů a čar je fascinující. Andreas do něj dokázal vkreslit příběh, který vaši hlavu jen tak neopustí. Neustále se budete vracet k některým situacím a budete přemýšlet, zda jste všechno pochopili správně a jestli vám něco neuniklo. Budete se vracet k obrázkům, abyste v nich našli nové detaily a souvislosti. Budete si pamatovat strach, který jste cítili, když jste s hrdinou prchali potemnělou ulicí. Některé skoky ve vyprávění jsou matoucí, ale myslím si, že to prospívá celkové atmosféře.

20.12.2017

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Zjednodušené severské mýty. Jednodušší na čtení než Eddy, ale rozhodně se jim to nevyrovná. Neseděly mi kapitoly, ve kterých není děj.

29.11.2017 3 z 5