nokid nokid komentáře u knih

Vzkazy domů = Messages home Vzkazy domů = Messages home Lucie Wittlichová

Citát, jeden za všechny:
"Tady je Ivan Medek, Hlas Ameriky, Vídeň..."
A šlo se spát.

11.04.2016 4 z 5

Co s námi bude? Co s námi bude? Milan Vodička

A stejně to všechno bude zase jinak...! Holt ani budoucnost už není, co bývala.

11.04.2016 3 z 5

Techniky přežití Techniky přežití Alexander Stilwell

Dobré oživení znalostí z mých skautských let.

11.04.2016

Staré dobré časy Staré dobré časy Tom Hodgkinson

Není to zdaleka tak snadné, jak to vypadá.

11.04.2016

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Honajzi - černá kniha USA už nedávno vyšla - viz Tajné dějiny USA - a je to neveselé čtení. Z dnešní historické zkušenosti lze říci, že v dějinách neexistovala žádná opravdu významná organizace, stát ani národ který-á by nebyl pokryt nánosem špíny mravní i fyzické. Vezmeme-li to od časů Imperium Romanum, církve (nikoliv jen tu katolickou) přes sovětskou komunistickou říši až k dnešním USA - všechno je to nastejno. Krutostí, lží, korupcí a podobnými prostředky se dostávaly k moci i vlivu a jejich pomocí se udržovaly.
Z celosvětových hnutí nezatížených tímto vším mě napadá jen Červený kříž a spolek Esperanto; jak víme, obojí živoří na samém okraji zájmu lidstva.

12.03.2016 3 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Souhlasím vpodstatě se všemi předešlými názory. Nejvíc mi asi chybí reflexe toho, co antihrdinka skutečně udělala: přizabila tu policajtku anebo ne? Když ano, proč? Některé činy se dají pochopit, známe-li kontext. Ale ten zde není.
Vskutku se to nedá srovnat se stanicí ZOO, není to ani imitace. Stanice je takřka generační výpovědí, zoufalým voláním o pomoc. Ale co je tohle?

11.12.2015 odpad!

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

A.H. by zůstal jen hospodským žvanilem - stejně jako jeden z jeho vzdálených příbuzných, šířící navlas stejné názory, avšak o pár desítek let dříve - nebýt početných mas, které dokázal strhnout s sebou. Polopravdami, na ně navazující sliby které krátkou dobu plnil. Ale pak už jen lži a demagogie. Zkrátka, ďábla nosíme stále v sobě a záleží jen na tom, jestli se vyskytne někdo, kdo toho šikovně využije a nechá ho promluvit. Ano, nebýt historické zkušenosti, migrační i finanční krize by zcela jistě umožnila novodobým fanatikům zvítězit v demokratických volbách a zavést znovu totalitu...

11.12.2015

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Dost dobrý.

12.10.2015 4 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Vladimír Pikora

Nezapomínejme ale, že některé informace jsou dnes již zastaralé - typicky II.pilíř důchodové reformy atp. Ale jiné se v praxi potvrdili, holt tohle napsali schopnější ekonomové nežli byli celý Klaus s Kočárníkem a Ježkem dohromady...

13.03.2015 3 z 5

Nevinní vrazi Nevinní vrazi Martin Čáp

Dobře se to čte - díky autorova stylu - ale přijde mi to trochu rozvláčné, cca 480 normostran. Coby pamětník doby před rozdělením CS na CZ a SK snadno rozpoznávám osoby skryté pod falešnými jmény, leč dalším generacím to už bude poněkud nesrozumitelné.
Navíc ten závěr je podivný, jakoby do ztracena.

10.03.2015 2 z 5

Dávat a brát Dávat a brát Adam Grant

Myslím si totéž.

10.03.2015

Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování Evoluce touhy: Strategie sexuálního chování David M. Buss

Docela tlustá kniha o tom, proč se ženy líbí mužům a muži ženám. Vědecky zdůvodněno, zváženo, sečteno, podtrženo. Ale dobře se čte!

08.01.2015 3 z 5

Kde začíná budoucnost Kde začíná budoucnost Jiří Mrázek

Udivilo mě, jak přesně je zde - byť pod jinými názvy - předpovězen vznik a rozmach internetu a mobil. telefonie. Kdoví, možná že se i dočkáme toho, že nám bakterie postaví zcela samy celé sídliště a elektřinu budem čerpat z vesmír. elektráren pomocí mikrovln.

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Myslel jsem, že Praha neměla nikdy tak výrazné lidské figurky jako Brno... Mýlil jsem se.

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Příliš obecné zásady pozitivního myšlení, navíc zabalené do výrazného hávu křesťanství. Jsou určitě lepší na totéž téma.

26.09.2014 2 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Souhlas s Gildor. Ale i tak pro mě, jako studujícího celoživotně psychologii a psychiatrii, jasně povinná četba.

Schůzky s erotikou Schůzky s erotikou * antologie

Souhlas s Weilem.

26.09.2014 2 z 5

Tajné sexuální fantazie švédských žen Tajné sexuální fantazie švédských žen Kateřina Janouchová

Pro mě nic překvapivého.

26.09.2014 3 z 5

Jak snížit krevní tlak bez léků Jak snížit krevní tlak bez léků Edita Pospisil

Celý obsah lze shrnout do jediné věty: Budete-li míň solit, sníží se vám tlak. Probatum est!

26.09.2014 1 z 5

Dobré. Jen mi není jasné, kde vzít jistotu, že se skutečně nic z toho nestalo...?

26.09.2014 4 z 5