Dávat a brát

Adam Grant boří mýtus, že ti dobří vždy skončí poslední, vyhaslí jako sopka a zbití jak psi. Dokazuje, že dárci mají větší pravděpodobnost stát se šampiony. Zajímá vás, jak a proč dárci převládají na vrcholu žebříčku úspěšnosti? Autor knihy vás seznámí s úspěšnými dárci z nejrůznějších oborů. Úspěšní dárci mají jedinečný přístup k aktivitám ve čtyřech klíčových oblastech: vytváření sítě kontaktů, spolupráci, vyhodnocování a ovlivňování druhých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193973/davat-a-brat-11k-193973.jpg 3.611
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, BizBooks

Give and Take: A Revolutionary Approach To Success

Kniha Dávat a brát

Malýmedvěd
28.09.2017

Základní myšlenka není nová, není špatná, a je dobře, že ji někdo připomíná. Osvěty není nikdy dost. Na druhou stranu kniha je zbytečně "nafouknutá" a redukce na 1/4 by klidně unesla. Jako přednáška na TEDu (20 min) by to bylo tak akorát.

nokid
10.03.2015

Myslím si totéž.

LordSnape
29.12.2014

Jak moc jsem se na tuhle knihu těšil, tak mě i zklamala. Grant měl dobrý nápad, ale ve výsledku mi spíše připomínal dobrého sběrače příběhů a různých doporučení. Rozhodně je fajn, jak rozpoznat dárce od příjemce, ale tím prakticky celá knížka začíná a zároveň i končí. Očividná inspirace odejmuta od Conleye či Kahnemana je fajn, ale jak jsem pročítal další a další kapitoly, vše se začalo opakovat a spíš mi to připomínalo příručku, jak z Carnegieho institutu, což mi přijde už docela k ničemu. Na poli knih osobního rozvoje Dávat a brát nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí.