Nikola13 Nikola13 komentáře u knih

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dlouho mě žádná kniha nevzala tolik za srdce. Se Štěpkou jsem se velmi rychle sžila, ale musím říct, že mě trochu mrzelo, že z ní autor udělal nehezkou, silnější dívku s trojitou bradou, ale zas je to něco, na co nejsme tolik zvyklí a už jen to dílo odlišuje. Co se týče Pavla, tak mi ho ke konci bylo velmi líto, stále jsem čekala na chvíli, kdy se jeho chování změní, obzvlášť po tom jeho útěku. Také se musím přiznat, že celou třetí část jsem probrečela :D, protože to pro mě byla jedna rána za druhou, i když jsem to vše tak nějak očekávala. Každopádně je to pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a už se těším až natrvalo zaujme místo v mé knihovničce.:)

21.05.2017 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Tak tohle bylo krásné, miloučké, přesně jak píší na obálce - půvabné. Číst ji bylo pohlazení po duši. Člověk nemůže očekávat nějaké obrovské zvraty, ale to je přesně to, co jsem u ní nehledala. Je to zkrátka příjemná oddechová kniha, kterou doporučuji číst na zahradě pod stromem nebo v sadu :)

03.04.2023 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Skvělé dílo, nejprve jsem viděla divadelní zpracování, které bylo bravurně zahrané a pojaté, a až poté jsem četla tuto knihu. Byly zde malé rozdíly v oslovování, i pár scén chybělo, ale to je asi normální. Jinak samotná kniha je velice čtivá, velice se mi líbila.

02.11.2016 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Úžasná kniha, zanechala ve mne smíšené pocity.. a velmi dobře se četla i vzhledem k nízkému počtu stránek :D i když klidně mohla být delší :)

05.11.2013 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Ann Brashares

Doporučuji, kniha se mi moc líbila. Očekávala jsem trošku jiný konec, ale alespoň to nedopadlo předvídatelně. U knížky jsem si i pobrečela a "hltala" každou její stranu, podle mě hezký děj, i když jsem opravdu očekávala, že mnoho věcí dopadne jinak... ale název knihy mluví téměř za vše..:)

16.10.2013 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha je sice hezky napsaná a bohatá na umělecké prostředky, ale i přes to vše mi přišla nudná. Pokud má někdo rád rozsáhle popisování tak doporučuji, ale co se týče děje, tak jsem zkrátka čekala víc. S paní Bovaryovou jsem se nedokázala ztotožnit ač jsem se snažila sebevíc. To jak se bude chovat jsem sice očekávala, ale místo toho, abych s ní nějakým způsobem sympatizovala, tak to u mě docílilo opačného významu. Záživnějších mi přišlo až posledních 50 stran, kdy jsem čekala, že si uvědomí, co má doma, vyléčí se a postaví se všemu čelem.

22.05.2017 3 z 5

Svítání: hledejte v sobě a poznáte štěstí Svítání: hledejte v sobě a poznáte štěstí Alue K. Loskotová (p)

Knížku jsem si koupila ze zvědavosti, co mi přinese nového. A opravdu, od té doby co jsem přečetla jen pár stran, se na svět i svůj život koukám úplně jinýma očima. Tuto knihu doporučuji všem, kteří mají problémy se sebepřijetím, minulostí,... ale je vhodná i jako inspirace. Každý v sobě máme něco, co nás trápí a nedaří se nám na to zapomenout a přesně v této knize jsou návody, jak se přes to vše přenést a odpustit a nejen to..:)

02.11.2016 5 z 5

Atlasův paradox Atlasův paradox Olivie Blake (p)

3,5*
Na to, jak jsem z prvního dílu byla unešená, tak z tohoto jsem rozčarovaná. Nějak naivně jsem si myslela, že Atlasova šestka je pouze dualogie a tedy touto knížkou vše skončí. Po půlce knihy, kdy se spousta věcí strašně táhla, mi došlo, že toto bude prostřední a tedy výplňový díl, což mě docela zklamalo.
Některé části byly opravdu čtivé a svižné, ale většina knihy mi dala docela zabrat. Myslím, že kdyby to autorka klidně o 100 stránek zkrátila, ději by to prospělo a ušetřilo nás to částí, kde se nic neděje.
I přesto mě zajímá, jak to celé dopadne a dalšímu dílu dám šanci, jen doufám, že už bude poslední. :D

30.12.2023 3 z 5