Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Crystal Crystal Katie Price

Kniha mě zprvu nadchla. Příběh z prostředí talentové soutěže, který se změnil ve změť skladkých řečiček, vydírání, přehnaných situací, které měly děj posunout dále, ale spíše z něj udělaly telenovelu, kterou se pokaždé autorka snažila oživit nesmysným zvratem a sexem.
Kniha se čte rychle, ale když už si člověk řekne, že by už lepší být nemohlo, tak tam se tam stane něco, co se opravdu děje leda v telenovelách, aby scénáristi mohli děj natahovat.
Crystal je neustále zmítaná mezi zapíráním, lhaním a bezdůvodným odříkáním. Je stále podbízivá, což jí ve většině případů nepřinese nic dobrého.
A dvojitý rozchod a sejítí s Jakem byl už vrchol. Těhotenství a najednou spásná záchrana od porotkyně. Příběh určitě vymyšlený dobře, ale sexuální zpracování mu ubralo hodně na kvalitě nehledě na přehnané situce pro prodlužování děje.

04.01.2012 1 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Zpočátku jsem se nemohla do knihy začíst. Dělalo mi problém přeskakování z 19. st. do 15. st. a až po dvou stech stranách jsem si na to jakš takš zvykla. Přesto líčení fašistické Itálie bylo zajímavé, knihy z období druhé světové války nemám příliš ráda, v této knize to bylo docela dobře popsáno, ale byla jsem raději, když jsem četla části z 15. století, kde úklady jednotlivých reálných postav byly opravdu bravurně popsány. Přesto se mi některé části vyloženě nelíbily a člověk se stále motal na jednom místě. Filozofie je mocná věc, pokud ji člověk zase zbytečně nerozvádí až k fantazii (zlatá koule doprovázejícího hraběte Pica v jeho životě). Tato kniha nebyla špatná, ale jak zde bylo už jednou řečeno, konec byl odfláknutý, aby kniha nebyla příliš dlouhá. S koncem bych si prohrála a osekala některé nudné a nevhodné části jak z minulého století tak i z toho 15.
Přesto dávám tři hvězdičky a doporučuji číst někomu, kdo má opravdu čas a chce se na knihu plně soustředit.

31.12.2011 3 z 5

Šepot Šepot Isabel Abedi

Zaujal mě název, ale obálka trochu odradila, hlavně když jsem se dočetla, co vlastně znamená. Bylo v tom hodně cítit, že ne vždy psala pro čtenáře staší patnácti let. Příběh mě ze začátku vůbec nechytil, měla jsem za to, že půjde o milostný románek dospívající holky, což vlastně bylo a podpříběh o dívce před třiceti lety byl tam jenom proto, aby to děj oživilo. Autorka i mnohé prozradila předem ve snaze příběh napnout, ale člověk spíše díky tomu předem věděl, co se bude dít. Klasické domění, kdo to udělal a kdo byl nejvíce podezřelý a nakonec z toho vyšlo to, kdo to skutečně udělal. Nemohu říci, že se mi to nelíbilo, jen něco bych prostě vypustila. Přesto bych řekla tři hvězdičky z pěti. Oddychové čtení, které vás spíše napne v posledních dvaceti stranách.

27.12.2011

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Otevřený konec mě nemile překvapil. Mnoho dní jsem prohledávala internet, ne jen české stránky, a hledala náznak o pokračování. :(

13.08.2011

Doktor zabiják Doktor zabiják Josh Bazell

Zvláštní styl psaní. Možná to není můj šálek kávy, přesto skoky do jeho minulosty a poté zase do přítomnosti mi dělaly problémy, zvláště, abych se zorientovala. Knihu jsem četla, abych se dozvěděla něco o mafii, přesto tam nebylo to co jsem hledala. Hrubé popsání jeho života a dramatický konec, který se dal předpokládat.

20.07.2011