Nikkey Nikkey komentáře u knih

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Masakr. Totální. Tohle je, a už navždy zůstane mou comfort sérií s comfort postavami. Kdyby se mi po pěti hodinách čtení nemlžily písmenka před očima, asi bych knihu zhltla v jednom dni. Hrozně mě bavilo postupné rozuzlení zápletky a nikdy bych nečekala, že kniha o vraždách bude mít tak cute konec. Nevím co teď budu dělat se svým životem.

13.03.2022 5 z 5

Penny Vostrá - Nic není nemožné Penny Vostrá - Nic není nemožné Ulrike Rylance

Touhle knihou jsem se jako malá nemohla nabažit, četla jsem ji pořád dokola. Ilustrace jsou krásné a příběh vtipný. Bomba.

06.01.2022 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Stejně jako u prvního dílu si i tenhle zaslouží pochvalu za originální vzhled a barevný text. Tento díl byl spíše "doplňkový", jelikož se v něm vysvětlilo vše, co se do prvního dílu nevešlo. Bylo dobré si takhle ujasnit pravidla Říše divů a rodinné vztahy, jenže pak už toho začalo být hodně a celkem mi to vadilo. Všechna ta slibovaná akce se odehrála až v posledních třech kapitolách. Konec byl jednoznačně skvělý. Byl nepředvídatelný a hlavní postavy měly dobré dialogy. I přes ty slabší části byla kniha celkem dobrá.

26.07.2021 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha mě zaujala už jen svým vzhledem. Každý díl této série je "barevně sladěný", což je dost originální a hodně se mi to líbí (tehle měl např. zelenou obálku a uvnitř zelený text). Příběh navazuje na Carollovu Alenku, ale vyvrací tak nějak vše, co Caroll ve svém původním díle napsal. Zajímavé byly části o psychických poruchách všech žen z rodiny Lidellových a Alyssin koníček ve tvoření morbidních obrazů z brouků. Autorka hezky popsala akční scény i vzhled podsvětníků. Dávám 3.5*

25.07.2021 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Postavu Hannah jsem si okamžitě oblíbila. Možná to bude znít trochu drasticky, ale zamilovala jsem si její příběh. To, jak v něm každý člověk hraje svou roli a jaké mají jeho činy důsledek na celou tu situaci. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co mě zklamalo, bylo seriálové zpracování tohoto příběhu. Kniha byla za mě stopro lepší. Líbila se mi atmosféra, napětí a to, že jsem nad tím musela přemýšlet. Tyhle věci seriálu prostě scházely.

25.07.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Spojení drzá čarodějka a lovec čarodějnic, který je tak trochu zaslepen církví je skvělá kombinace. Kniha byla hodně čtivá a napínavá. Líbila se mi osobnost hlavni hrdinky. Oplývala humorem a hlavně sarkasmem. Její hlášky byly taky jedna z nejlepších věcí na knize. Někdo si stěžoval na hodně vulgarismů, ale podle mě by to bez nich nebylo ono. K protagonistce tak nějak patřily. Lou a Reid tvořili dokonalý kontrast.

25.07.2021 4 z 5