Niffela Niffela komentáře u knih

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Všechno podstatné už tu řekly holky přede mnou. Já jen dodám, že mě děsí, co všechno za paskvil dnes může projít do tisku. Podpora českých autorů je důležitá, ale jsou díla, co si světlo světa spatřit prostě nezaslouží - a tohle je přesně ten případ. Tohle není materiál pro nakladatelství, ale maximálně pro Pointu, kde se vydá snad všechno, bohužel, nebo jako samonáklad pro pár kamarádů, kterých se "děj" knížky týká. Ti samí kamarádi autorce nejspíš řekli, že je to super čtení (a ti stejní lidé si tu zakládají profily a honí knize vyšší hodnocení), a jakákoli věcná kritika šla stranou.

Opravdu mě mrzí, že jiní talentovaní čeští autoři jsou odmítáni, a prostor, možná kvůli známosti, jak už tu někdo naznačil, dostávají kvazipisálci. Kdyby se to aspoň dalo číst, dám jednu hvězdu, ale nemá to děj, spád, nic.

Z toho, co jsem pochopila z jejího výstupu na Světě knihy a profilu na Instagramu, se autorka chystá psát dál. Radila bych jí, aby v sobě našla aspoň ždibec sebereflexe a začala dělat něco, co jí opravdu jde, protože psaní to vážně není.

17.06.2022 odpad!

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Trošku jednodušší text a děj, nicméně odsýpá to a čtenář se baví. Propojení řecké mytologie se současností je vcelku povedené, i když někdy trochu tlačíme na pilu. Škoda, že se Amerika musí pořád opičit po Evropě, podobně jako to dělal Marvel (Hulk = Jekyll a Hyde, Aquaman je jasný Poseidon apod.). Víc si cením originality, ale pokud je příběh podaný svěže a sympaticky, nemám s tím problém. Dobrý start série.

17.06.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Asi jsem zvyklá na jiný typ fantasy. Prostě mi tyhle "young adult" nesedí. Ale dám šanci dalším, třeba je to jen autorkou (nebo překladem).

17.06.2022 1 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Jako oddychovka moc příjemný. Druhý díl o něco slabší než jednička, viděla jsem i filmy - taky nejsou špatné, i když v pozdějším věku bych je asi brala jinak. Celá ta série mi zatím přijde jako šikovný tah jak dostat současnou mladou generaci k řeckým mýtům, za to palec nahoru.

17.12.2023 4 z 5