NelaNetol NelaNetol komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Napínavý příběh plný zvratů a neočekávaných okolností. I přes umístění do virtuální reality s kterou nejsem úplně obeznámena a ani s další rozličnou technikou, která je mnohokrát zmíněna, jsem vše pochopila, takže si myslím, že pro průměrného čtenáře je to skvělá kniha, která nabízí fantastické místo (s trochou fantazie) pro strávení volného času.

01.05.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Je to přesně taková ta kniha kterou milujete, ale i tak ji nesnášíte. Byla to pro mě horská dráha emocí, kterou jednou budu určite chtít absolvovat znovu.

04.06.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Před dvěma roky jsem poprvé uslyšela o příběhu Liesel a to ve zkrácené verzi, ale alž letos jsem se dostala ke všem stránkám, které jsou skrz na skrz prosáknuté jejím příběhem, ale také smrtí. Vše se mi to zarylo hluboko pod kůži a zanechalo v mlčení. Jak mi příběh ukázal slova jsou mocna a já se cítím jako by se mi všechna ty krásná, ale i ošklivá vysypala na podlahu a já je nedokázala posbírat. Dokáži se na ně jen dívat a přemýšlet o Hansovi, který v mé mysli stále hraje na akordeon, a na Rosu, která s láskou nadává své dceři a manželovi, na Rudyho, který kvůli Liesel skočí do ledové vody Amperu, a na Maxe, který byl vděčny i za trochu jídla a vlhký sklep, a nakonec na Liesel, která byla stejná zlodějkou knih, ale i přes to měla počestné srdce.

02.01.2017 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Posledních sto stránek jsem četla v kuse. Ty poslední stránky, co mi jen tak proklouzly mezi prsty ve mě utvořily to chladné místo, které se tenkrát utvořilo v Lizzie v Dallasu. Teď ho tam cítím a moc bych se chtěla vrátit zpět do zásvětí spolu s Lizzie, ale je to příliš brzy. Potřebuji trochu zapomenout, abych mohla začít znovu. Ty stránky mě volají zpět, ale já musím odolat a chvíli se soustředit na něco jiného. Po celou dobu čtení knihy jsem byla jako v euforii. Je neuvěřitelné jak skutečné pocity v nás vzbudí pár stránek popsaného papíru.

27.11.2016 5 z 5

Jsem velká fanoušek Harryho Pottera a na tuto knihu jsem napjatě čekala, ale všichni asi musíme uznat, že to není úplně to co to bývalo. Možná je to způsobeno faktem, že je to psané jako divadelní hra, ale i tak se postavy občas chovají jinak než by mi zapadalo k jejich roli.

23.11.2016 4 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Velice mě zaujala myšlenka odlišného druhu lidí. Knížku si rozhodně přečtu víckrát neý jednou.

23.11.2016 5 z 5