Nel9 Nel9 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak nějak chytne člověka za srdce... Přečtena znovu a opět i po povinné maturitní četbě.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pamatuji si, jak jsem knihu milovala jako dítě, díky jasnému ději a krásným ilustracím. S postupem času však knihu vnímám pokaždé jinak a cítím, že jde o něco jiného než jen pohádku pro děti. Každým dalším přečtením se snažím dopátrat autorova záměru, ale i nacházet v knize vlastní interpretace. I jako dospělý člověk ji stále čtu a obdivuji!

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Kniha zrovna přečtena a ačkoliv jsem zatím neviděla film, doufám, že budu příjemně překvapena, jako knihou.
I přes to, že jsem z recenzí četla, že poznámky o technických popisech nemusí být pro čtenáře moc lákavé, určitě se nebojte, neboť akorát nastavují atmosféru osamělého, složitého, dosud nepochopenému vesmíru tak, jak ho vidí lidé, když se odhodlají na zatím nejdůležitější misi, ale nejsou nijak extra klíčové.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na pokračování!

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla poprvé ještě na střední škole a doteď si pamatuji, jaký na mě udělala dojem. Jana Eyrová se pro mě stlala opravdovou osobou, se kterou jsem prožívala každý odstavec. Určitě jsem nečetla naposledy.