Nazazin Nazazin komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl, který má podobné natahování děje - začátek vás vtáhne, prostředek knihy musíte přelouskat a potom se dostanete ke konci, který je zase plný zvratů. Oproti minulému dílu je však tento poutavější, hlavně díky nové postavě, která je stejně okouzlující jako ve Zjizveném králi. Trojúhelník Alina, Mal, Temnyj je na palici, hlavně teda vztah hlavní postavy s Malem, který se mi zdá toxický.

13.04.2020 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Závěrečný díl trilogie, který je (nechtělo se mi tomu věřit) nejlepší, nejpoutavější a má samá překvapení. Po dvou knihách, kdy si pomalu říkáte, jestli to nemáte vzdát, se Alinin vývoj konečně někam dopracuje a její charakter začíná být lepší, příjemnější. I Mal, u kterého jsem pokaždé protáčela oči se nám konečně vybarvil a už mi nevadil, nemluvím o dalších postavách, které jsou skvělé, poutavé. Tenhle díl se povedl hlavně kvůli tomu, že se pořád něco dělo, postavy nezůstávají dlouho na místě a tak se nezasekáváte. Zvratů tam nechybí a tak jenom lapáte po dechu. Finální bitva... no, to bylo teda slabé, ale ještě to šlo.

13.04.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Pokud jste četli - stejně tak jako já - prvně sérii Šest vran a hned potom i Zjizveného krále, budete očekávat, že Leigh Vám nabídne dokonalou trilogii se známou Sanktou. No... budete zklamaní.
Největší průserem byla hlavní postava, ona slavná Alina, která je alá Nikomu se nelíbím, jsem ošklivá, ale stejně mě všichni chtějí. Začátek byl slibný, ale prostředek knihy se nekonečně vlekl, kdy možná jediným pozitivním faktem byla Žeňa a Temnyj. Závěr byl už o trochu lepší, tu a tam nějaký zvrat. Nemění to však fakt, že jsem byla hrozně zklamaná a pořád se sama sebe ptala, jak je možné, že to je ta samá autorka, co napsala moje nejoblíbenější fantasy.
Pokud chcete začít trilogií Griša, zkuste to. Vím, že to možná bude boj, ale potom vás čeká sladká odměna v podobě Šesti vran.

13.04.2020 2 z 5