nafrei nafrei komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je strastiplnou, ale příjemně čtivou knihou, která umně vypráví události rodiny před, při a po druhé světové válce. Střídání postav a prolínající se přítomnost s minulostí dělá příběh poutavějším a jednoduchý styl vyprávění zase knihu přibližuje i méně zdatnějším čtenářům, kteří se do válečné literatury z minulého století už pouštět nechtějí. Téma knihy je samozřejmě stále zásadní a právě pomocí příběhů, jako je tento, bychom si měli minulé události i dnes připomínat.

22.09.2020 4 z 5

Naprosto chápu popularitu tohoto titulu. Kniha je vtipná, hezky napsaná, překlad nápaditý a kvalitní (až na pár chybek, které však neovlivní chápání děje). Podobnost s Forrestem Gumpem asi napadne každého čtenáře, ale není vůbec na škodu - jedná se prostě jen o stejný typ vyprávění, kde se proplétá minulost a přítomnost (dokud se obě nesejdou), vše je nějakým způsobem propojené a hlavní hrdina se mimoděk zaplete do důležitých historických událostí.

05.04.2021 5 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Pro milovníky asijské kuchyně opravdu perfektní kuchařka - hodí se pro začátečníky i pokročilé a pokryje zásadní recepty především z vietnamské, thajské a japonské kuchyně. Škoda jen, že se téměř nevěnuje sladkostem, které jsou zrovna v těchto zemích dost zásadní. Přestože velké množství surovin nemá klasická česká domácnost po ruce, dají se za rozumnou cenu sehnat na e-shopech a minimálně v každém krajském městě. Počáteční investice tak může být vyšší, ale poté se již cena jídel pohybuje velmi nízko. Barevnost jídel i kuchařky samotné nemůže již vzhledem k názvu snad také nikoho překvapit, rozhodně mi však nepřipadala rušivá, text je naprosto čitelný.

09.06.2020 4 z 5