mzajicek mzajicek komentáře u knih

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Po dlouhé době úplně vynikající čtenářský zážitek. Četl jsem jedním dechem a moc jsem si to užil.

01.08.2012 5 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

... nedocetl jsem, snad se k ni vratim nekdy pozdeji.

06.01.2015

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Kniha je zajímavě postavena, pravda se v ní pomalu skládá jak mozaika barevných skel vkládaných do ok prázdné pavučiny, dočetl jsem jí, není to úplně můj šálek čaje ale dopil jsem jej do dna.

04.06.2014 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Než jsem vzal do ruky tohoto Nesboa, četl jsem si "Stoletého staříka, který vylezl z okna ..." a s odstupem nekolika týdnů musím příznat, že se mi knížky v mysli pěkně promíchaly a vize hypotetického setkání protagonistů obou příběhů mě docela baví. Ale teď k hodnocení: Fajn detektivka, občas trošku "přitažená za vlasy pokud jde o náhody" ale to je asi věc názoru. Přečetl jsem ji jedním dechem a nechal ji v knihovně pěkně na očích, možná si dám "repete".

04.06.2014 4 z 5

Loučení s Lennoxem Loučení s Lennoxem Raymond Chandler

Hodne slusna detektivka :-)

23.08.2012 5 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Narozdíl od ostatních Forsythů je tenhle příběh velmi kompaktní a přímočarý. Vlastně trošku hororová zápletka, trošku sci-fi. Čte se hezky, ale popravdě mám Forsytha radši např. v Mistrovi klamu.

01.08.2012 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Neni to spatne, cetla se mi tak dvema az tremi dechy, na jeden dech preci jen trosku moc.

01.08.2012 3 z 5