myshmother myshmother komentáře u knih

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

S předešlým dílem jsem měla problém, moc se mi nelíbil a byla jsem naštvaná na Amandu. V tomto díle mi kupodivu nevadila. Snad proto, že její role zde byla přenesena převážně do minulosti. Ke knize samotné zbývá dodat, že má opět bravurně vypointovanou zápletku s velice překvapivým zakončením.

13.08.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Výborná a napínavá kniha. Kromě napětí jsou zde i skvělé humorně napsané pasáže. Storry s kadibudkou, likvidací zuřivého psa, přes nález "usměvavého" (jinak nerudného) pana "domácího", až po jízdu traktorem a následnou konverzaci s policistou (asylový dům pro cizince), mě naprosto dostala. :-)))

09.07.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První třetinu knihy jsem si doslova protrpěla, protože se mi zdála být nezáživná. Potom začal mít děj spád, takže jsem dočetla na jeden zátah. Za hlavní nedostatek z mého pohledu považuji to, že jsem si za celou dobu nedokázala k hlavním postavám vytvořit jakýkoliv vztah. V podstatě jsem se během četby soustředila pouze na zápletku, která byla vymyšlena velice dobře a to, jak Amy měla vše propracováno, mě hodně bavilo, byť to je dost nepravděpodobné. Konec mě zklamal a nezbylo mi, než si v souvislosti s hlavními hrdiny pomyslet "PATŘÍ VÁM TO!". Policejní vyšetřovatele jsem považovala doslova za blbce, protože nejméně v jednom případě by museli Amy dostat, kdyby nebyli břídilové ((ne)existenci těhotenství a potratu lze lékařsky dokázat), ale nebudu šťoura. ;-) Práce medií a to, jak dokáží hýbat veřejným míněním a ovlivňovat životy lidí, autorka popsala naopak velice věrně. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, nakonec mě i bavila, ale na plný počet hvězd to u mne nebylo.

24.04.2014 3 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Dávám plný počet hvězdiček za opravdu brilantní popisy osob, charakterů a prostředí. Autorka umí psát tak, že člověku při čtení v mysli probíhá film. Jdu na "Kdo miluje jinak".

08.03.2014 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Romány pro ženy téměř vůbec nečtu. K této pentalogii jsem se dostala náhodou tak, že jsem našla na lavičce druhý díl a po přečtení dokoupila zbytek, protože se mi to líbilo. Zajímalo mne, jak to začíná a končí. Autorka rozhodně umí psát velice čtivě a napínavě. Klidně bych si od ní přečetla další knihy.

16.02.2014 5 z 5

Malý bratr Malý bratr Cory Doctorow

Knihu doporučuji pro pubescenty a adolescenty, kteří odmítají číst a kteří se již dříve nenechali nalákat na Tolkiena nebo Rowlingovou. Tohle téma, plné ajťácké a hackerské terminologie, by je mohlo chytit za srdce a přivést k četbě. Můj osobní názor je, že by kniha stála za zfilmování.

16.02.2014 5 z 5