Mugli Mugli komentáře u knih

Goliáš Goliáš Scott Westerfeld

Krásné počtení. Možná by mohla být trošičku delší, připadá mi, že konec přišel strašně rychle, ale tak to nemusí působit na všechny. Všechny tři knížky jako celek se mi velice líbily. Možná proto, že jsem takovýhle žánr četla poprvé, ale přesto i kdybych v tom nebyla nováček, musela bych ocenit originalitu a krásné skloubení dvou světů.

06.05.2012 5 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost Peter Klein

Všechny tři příběhy koumavého sázkaře Johna Puntera byly skvělé. Snad nikdy jsem knížku neodložila, kvůli tomu, že jsem se nudila. První díl mě celkem dobře uvedl do děje, seznámis s hlavními postavami, které se průběžně objevovaly i v druhém a třetím díle. Rozhodně nechybělo ani napětí, kterého bylo dost i ve druhém díle. Ze začátku, když jsem v druhém díle byla uvedena do děje s unosci, tak jsem se chvílemi vydávala v hlavě napřed, jak by to asi mohlo být dál. I děj kolem zadržování koní byl napínavý a Punterovy nápady, jak se dostat k pachatelům byly velice zajímavé. Poslední díl, tedy Smrtící posedlost byl ze začátku a vlasně až do konce takový záhadný. Pořádně jsem si nemohla domyslet, co asi bude dál. A to u všech knížek velice oceňuji.
Co mi maličko při čtení vadilo bylo až možná příliš tiskařských šotků. A to hlavně v uvozovkách, někde chyběly a někde naopak přebývaly, což pro mě bylo občas celkem matoucí. Ale naopak bych chtěla vyzvednout překladatele, protože si myslím, že když někdo překládá knihu, kterou napsal někdo, kdo se ve svém oboru vyzná, jako tady Peter Klein, který se doopravdy pohybuje okolo dostihového sportu, tak některé termíny mohou být pěkným oříškem. Všechny knihy jsem ohodnotila nejvyšším hodnocením, protože všechny jsou úžasné a co je pro mě hlavní krásně se četly a to i přesto, že dávám přednost fantazy. Byla bych velice ráda, kdyby se Klein ještě v budoucnu k Punterovi vrátil a doufám, že nezaměnil nového hrdinu, dostihového rozhodčího, za mého oblíbeného sázkaře.

03.07.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Z celé série se mi asi tento díl líbil nejvíc, nejspíš proto, že celých 600 stran nevyprávěla stejná osoba. Ale jinak stále platí pro celou sérii, že mě zklamala

17.02.2012 2 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Skvělé jako všechny předchozí knížky ze série Percyho Jacksona. Akorát mně osobně přišlo, že konec se odehrál strašně rychle a nepřipadalo mi to úplně zakončené na to, že je to poslední knížka z této série. Ale již se těším na další Riordanovu sérii z tábora polokrevných a návrat svých oblíbených hrdinů :)

17.02.2012 5 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Jsem ráda, že i páté pokračování této, mnou oblíbené série, je stále napínavé a téměř jsem jeho obsah zhltla naráz. Nechyběly ani vtípky, které příjemně pobavily.

27.05.2012 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Krásný, "neokoukaný" příběh. Prostě něco úplně nového.

17.02.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na začátek když to porovnávám s filmem, tak je knížka stokrát lepší (dobře tolikrát asi ne, ale je lepší). K této sérii jsem se dostala proto, že jsem se chtěla přesvědčit o úžasnosti příběhu, o kterém všichni v té době v mém okolí básnili. Pak přišlo jen zklamání.

17.02.2012 1 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Na Den trifidů to rozhodně nemá :) Ale bylo příjemné usměrnit svou fantazii po přečtení prvního, tak trochu neuzavřeného dílu. Řekla bych, že osnova obou těchto knížek je až příliš podobná, proto jsem na hodnocení druhé knížky trochu ubrala ...

17.02.2012 4 z 5