mrliš mrliš komentáře u knih

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Velmi svižná jednohubka. Zvažoval jsem i čtyři hvězdičky, ale mé pocity z knihy jsou někde mezi třemi a čtyřmi. Je to napsané opravdu zvláštní stylem. Popisy jen kusých útržků jednotlivých situací je pro mě opravdu něčím netradičním. V robokalipse se rozhodně vyskytují zajímavé nápady, které potěší milovníky robo-scifi. Samotný závěr už za moc nestojí - finální boj s úhlavním mozkem robotů je nijaký a spíš to trochu zamrzí, že autor místo gradace použije úpadek. Ale na druhé straně poslední bitva na kraji lesa je opravdu pěkná a myslím, že by zasloužila vícestránkové rozšíření. Obzvláště pak více rozvinout robo škorpiony, kteří se zavrtají do mrtvých těl lidí a donutí je vstát a dělat strojům bio štít. Ty byly parádní, škoda že pro ně v knize bylo místo jen na tři stránky.

02.02.2014 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Opravdu velké zklamání. Příběh je utahaný a téměř 1000 stránek se jenom povídá a kecá o událostech. Čekal jsem nějakou akci, ale když k ní došlo, tak to trvalo vždy jen tak deset stránek a pak následovalo nové úmorné plahočení stovkami stran nudného textu.

09.01.2014 1 z 5

Píseň kostí Píseň kostí John Meaney

Nechal jsem se zlákat anotací knihy, ale dopadlo to špatně jako s poutavou ukázkou k špatnému filmu. Lákadlo pěkně pěje, ale celek je ve skutečnosti špatný. Ze začátku to šlo do první akce s divadlem, ale pak to usnulo a děj se táhl divně nemastně až do konce.

14.01.2013 1 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Nic moc, jedna z horších knih od Kinga. Několikrát jsem měl problém s tím, jestli knížku vůbec dočtu. Na konec jsem zvládl zdárně dočíst a usoudit, že tato kniha nestojí za ztrátu času a peněz.
Jednu hvězdičku dávám za konečnou výpravu do zarostlé části ostrova.

11.12.2012 1 z 5

Lovci temného moře Lovci temného moře Mel Odom

Opravdu svižný, čtivý román, který si rád někdy zopakuji. Kdo nečetl, nechť se do toho pustí.

11.12.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Heinz Günter Konsalik

Je to už několik let, co jsem román četl, ale stále pamatuji na to, že mě příběh bavil a knihu jsem přečetl svižně.

07.12.2012 4 z 5

Příští Příští Michael Crichton

V porovnání s úžasnou Říší strachu a Kořistí je tento román nevydařený. Od začátku se divně plahočí a na konci se dozvím, že ve mě nezanechal žádné pocity. Možná jen jeden, ztrátu času.

06.12.2012 odpad!

To To Stephen King

Úžasný román, který vás nepustí do konce. Nádherně popsané prostředí městečka Derry. Do hlavních postav se rychle vžijete. Pro ty, kdo nečetly, mám jen jednu radu - rychle sežeňte a dejte se do čtení.

06.12.2012 5 z 5

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Úžasná kniha. Přečetl jsem jedním dechem.

13.09.2012 5 z 5