Mr.BFU Mr.BFU komentáře u knih

Dům alchymistův Dům alchymistův Gustav Meyrink (p)

Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale : "Děkuji Vám Gustave Meyrinku, že jste román "Dům Alchymistův" nikdy nedopsal."
Kapitola "Dům u páva" je výborná. Kapitola "Isména" mne trochu vyděsila.
Závěrečné Exposé celého románu zpracované J.G.Bohlerem mne odradilo.

V románu se G.Meyrink chtěl vydat na temnou stranu. Dle exposé z pozůstalosti J.G.Bohlera měl být román o: incestu, temných zákoutích duše, erotice, psychické manipulaci, sebevraždách, tajné asijské sektě a probouzejícím se antikristovi (hlavní hrdina).

15.02.2019 3 z 5

Kojabaši, kočičí mistr zenu Kojabaši, kočičí mistr zenu Henri Brunel

Výborná čtivá kniha nejen pro děti o buddhově učení v příběhu kocoura, zenového mistra Kojabašiho a jeho žáka Tanedy.

08.05.2018 5 z 5

Zelená tvář Zelená tvář Gustav Meyrink (p)

Bylo by to úžasná kniha, i když se občas zamotává děj. Je tam spousta náznaků které pomohou adeptovi mystiky, ale poslední kapitola se trochu nepovedla, nebo je to možná tím, že se mi konec nezdál adekvátní předchozímu ději. Přijde mi, že i když měl Meyrink našlápnuto velice dobře, díky konci je jasné, že v mystice nedosáhl toho čeho měl.

Praxe Přímé Stezky 1 Praxe Přímé Stezky 1 Květoslav Minařík

Jedna z mála knih která popisuje různé cesty k mystice. Ukazuje nám, že vlastně všechny cesty spolu nějak souvisí.

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Příjemná kniha z nedávné minulosti opepřená historií dávnou a tajemnou.

11.06.2017 3 z 5

Přímá stezka Přímá stezka Květoslav Minařík

Zajímavá autorova prvotina obsahující spoustu užitečných informací, které dokážou propojit křesťanskou mystiku, budhismus, jógu, hinduismus, magii, spiritismus a Castanedovo učení Nagualů do rozumně vypadajícího obrazu jednoty, tvořené z částí různě užitečných úrovní.

08.06.2017 4 z 5

Jed Jed Andrzej Pilipiuk

Není to špatné, ale nepřijde tak dobrá jako ty předešlé.

08.06.2017 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Výborná, velmi dobře čtivá se spoustou informací, které ve stejnojmeném filmu nebyly, mnohdy je však film převeden doslovně. Konec je jiný. :-)

05.06.2017 5 z 5

Rašómon a jiné povídky Rašómon a jiné povídky Rjúnosuke Akutagawa

Kniha se objevila ve filmu Ghost Dog - Cesta samuraje.

05.06.2017 3 z 5