mousie265 mousie265 komentáře u knih

Od uzlíku k tapisérii Od uzlíku k tapisérii Marie Ackermannová

Prý se vrací obliba drhání a drhaných doplňků. Tahle knížečka je dobře napsaná a má své místo i v době, kdy se všechno najde na síti

30.01.2020

Talent na Julii Talent na Julii Jana Knitlová

Hezký svižně a humorně napsaný příběh. Jedna z knih, které čtu opakovaně a vždycky se u nich zasměju nahlas. Čtení pro holky všeho věku

30.01.2020 5 z 5

Hvězda, co se nezdá Hvězda, co se nezdá Dagmar Lhotová

Moje první setkání s šiframi - odhaduju, že asi tak 6-7 letech. Kvizy, hádanky, luštění. Zábava na dost dlouho, třeba při stonání, dala bych dítěti raději než mobil ;-)

28.01.2020 5 z 5

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Vítězslav Nezval

Nezval a Trnka - srdcovka, co dodat? Není třeba číst od začátku do konce, to stačí jednou, ale občas vzít do ruky a prolistovat pohladí duši

28.01.2020 5 z 5

V dětství jsem ji odložila, asi jsem byla příliš racionální dítě. V dospělosti jsem ji přečetla tak nějak jako že by člověk měl znát. Takže znám a nemusím.

28.01.2020 1 z 5

Báchorky Admirála Machorky Báchorky Admirála Machorky Vladimír Thiele

Zábavná a vtipná knížka. Mám v ní věnování od SRPŠ za "velmi dobrou práci a vzorné chování" v 1. třídě. Asi jsem byla šprt a nelituju toho, třeba bych se s touhle knížkou jinak minula (je nenápadná) a to by byla obrovská škoda. Četla jsem ji v dětství mnohokrát a teď po letech znovu, líbí se mi pořád stejně.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Knížka mého srdce, poprvé jsem ji četla jako dítě a od té doby mnohokrát. Strašně mě zklamal pokus ČT o její zfilmování, nedávno i stejný pokus nějaké britské televize. To kouzlo asi zfilmovat nelze, jen těm, kdo nečetli, vezme chuť přečíst :-( .

27.01.2020 5 z 5

Dieta? Já vím. Dieta? Já vím. Lenka Kořínková

Velmi dobře napsaná kniha pro ty, kdo to s hubnutím myslí vážně. Jako u každé diety a změny to musí začít v hlavě, kniha motivuje a radí, dál už je to na čtenářil. Já to vydržela rok a nejen, že jsem zhubla, ale upravil se mi i metabolismus, že jsem několik let nepřibírala i když jsem už pravidla nedodržovala. Teď sbírám odhodlání začít znovu, protože efekt nepůsobí donekonečna a mé prohřešky byly dlouhodobé :-)

26.01.2020

Naše houby Naše houby František Kotlaba

užitečný pomocník s sebou do košíku na houby, zvláště v dobách předmobilních

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Ve dvaceti jsem ji odložila a pak po dvacetii letech přečetla jedním dechem. Právě tehdy jsem si uvědomila, jak se věkem a životní zkušeností mění vnímání. Od té doby se vracím k dříve odloženým knihám, ale hodně z nich odkládám i dnes, třeba za 10 let některé, za 20 další, jiné nikdy, ale kdo ví :-)

Bajky i nebajky Bajky i nebajky Rudyard Kipling

Četla jsem ji opakovaně jako dítě a pak svým dětem, vracím se k ní stále, je kouzelná. Nejsem si úplně jistá, že to je dětská knížka, spíš bych řekla lidská knížka, je v ní humor i moudrost. To by ale v dětské knížce být mělo, takže je i dětská :-)