mounal mounal komentáře u knih

Krvavý batalion Krvavý batalion Sven Hassel (p)

Všechny knihy S.H. jsou výborné, ukazují válku z pohledu druhé strany. Je škoda že je przní špatný a neodborný překlad. Vojáci používají nebo se střetávají se zbraněmi které nikdy neexistovali (viz ruský stotunový tank s kulometem 22 cm), překladatel překládá maschinenpistol jako automatická pistole, ač jde o samopal a jiné špeky. V jedné knize je Creuzfeld Drobeček, v druhé Mrňous, Beier jednou Dědek, podruhé Stařík atd. Ale jinak, klobouk dolů, velmi dobré čtení. Názorná ukázka nesmyslnosti války.

22.06.2012

Krvavá cesta na smrt Krvavá cesta na smrt Sven Hassel (p)

No, mám za to, že tady už to pan Hassel trochu přehnal. Jít 120 km do ruského zázemí pro rudého komisaře s cvičeným medvědem, který rozumí německy a ruské vojáky zabíji na potkání je už těžko uvěřitelné. Rovněž eskorta Porty a Drobečka s vězněm přes pomalu celou Evropu. Tady zachlastáme, tady zasexujeme, tady ukradnem gestapu auto atd. Knihy S. Hassela mám rád, ale tomuhle už se nedá věřit a autor si to pro větší čtivost zřejmě ,, vycuc z palce". O příšerném a kostrbatém překladu nemluvě.

21.09.2016

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Velmi dobré čtení ! Jeden aby se teď bál přijít do pekla. Akční, vtipné a taky místy až morbidní. Co trochu vadilo bylo pár drobných nesrovnalostí (vlastně vy tu slunce nemáte - Karen mhouří oči před poledními paprsky), a jak už tu někdo poznamenal, rychlé (až filmové) skákání z jednoho děje do druhého, hlavně ke konci. No a pak ten konec. Čekal jsem, že když už komando udělá v pekle takový bugr, že se něco změní, náběh už na to byl. A ono nic.Tak aspoň koupím dětem Junkera Fildu Multimlaska a dám jedno U Ukrutnýho Vejcucníka.

09.10.2015

Temné záblesky Temné záblesky Martin Moudrý

Vítejte v Cestě krve. Místo stříbrné čelenky čip, místo pavouků cikánská pečeně. Chybí už jen Saladin, ale máme loď návštěvníků. Trochu se zregenerujeme, postřílíme pár protivníků - slabota, zregenerujeme trochu více a jde se na to. No, to už je lepší ! A tak to jde až do konce. Neumím dát hvězdičku, ale to neva, tahle kniha si žádnou nezaslouží.

29.09.2015

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

No, zas takovej trhák to není a 8000 kč (za to je nabízena) bych za ni nedal ani omylem. Hrdina si sestaví nejmodernější válečný stroj sám, podle příručky ,,Saladin snadno a rychle" a vyrazí. Popojede, zmasakruje toho, popojede, zmasakruje onoho. A tak to jde oba díly. Přečetl jsem si ji na netu, páč koupit se nedá a přiznám se, čekal jsem víc. Můj žebříček je 1. Noční Klub, 2. Vyhlídka a 3. Stroncium.

30.04.2012

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Vyhlídka je asi nejlepší z knih J.K. (četl jsem všechny). Pravda, není to takový masakr jako Divocí a zlí, ale švih to má a dialogy s Luciferem nemají chybu. Co má chybu, je popis účinků zbraní, a to se týká všech jeho knih. Puška P 90 je moderní zbraň na moderní náboj, ale nacpat do střely ráže 5,7 mm a váze necelé 2g trochu starého stříbra, trochu ochuzeného uranu a ještě trhavinu na prošlehnutí pancíře tanku,to už je moc. Vím, je to nadsázka (podsázka ?) ale příště by mněl dát hrdinovi kvér, který to opravdu dokáže. Popis spacákových scén v táboře u Vltavy možná někomu připadá hloupý, ale aspoň si čtenář oddychne od krve před závěrečným finále.

27.04.2012