mora.nocna mora.nocna komentáře u knih

Cestovanie v čase Cestovanie v čase * antologie

cestovanie v case je moja milovana tema, ale z tejto knihy som mala skor rozpacite pocity

20.03.2013

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

tato kniha by mala byt povinnym citanim:)

17.03.2013 5 z 5

Vládca času - Fantastické poviedky Vládca času - Fantastické poviedky Antoni Lange

Je normalne, ze v kazdej zbierke poviedok sa najdu slabsie aj lepsie kusy. Ale tu sa mi hodnoti ozaj tazko, pretoze tam bolo par dobrych, ale tie, co boli zle boli vskutku zle. Pre mna Rozaura a Lenora bol proste odpad (lubostna tvorba pisana tymto stylom ma proste irituje), Amor a Faun to som ani nedocitala. No pacili sa mi poviedky Babicka, Sen, Nový byt, ostatne tak priemerne. No ako pozitivum este dodam, ze poviedky sa velmi dobre citaju, su napisane lahkym a sviznym stylom. Kometa bola tiez fajn, mozno prave nou sa inspirovali tvorcovia filmu Happy end:)

17.03.2013

10x sci-fi 10x sci-fi * antologie

niektore poviedky su slabsie, niektore vyborne. okrem asimova, ktory snad nemoze ani byt zly ma oslovila poviedka svetlo davnych dni, vyborny napad. peknu moralnu pointu ma poviedka tvar.

05.03.2013 2 z 5

Země snivců Země snivců Alfred Kubin

pre mna trosku sklamanie. pribeh, dej, napady - tie su vyborne. ale styl, ktorym to bolo napisane bol trosku tazsi na citanie. spisovatel si udrzuje odstup. opisuje dianie nezucastnene. nevtiahlo ma to do deja.

02.10.2012

Cudzinec Cudzinec Albert Camus

pre mna jedna z najlepsich knih co som citala

18.09.2012 5 z 5

Alfonz Vrtinôžka Alfonz Vrtinôžka Gerhard Holtz-Baumert

super knizka, este aj teraz si ju obcas citam, ked sa potrebujem rozveselit

30.07.2012 5 z 5

Návraty z neskutočna Návraty z neskutočna Jozef Viktor Schwartz

okrem prvej a predposlednej poviedky, ked mimozemstan rozprava cloveku ako to na jeho planete funguje - autor si tam asi pekne ide vo svojej aj trochu komunistickej fantazii - ale ja osm sa do toho nejak nevedela vzit a nudila som sa. poviedky mozno nie su zrovna originalne ale aj tak je tato nenapadna knizka velmi dobrym prazdninovym citanim. pre mna bol top posledna poviedka.

29.07.2012

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

dost tazka kniha. hlavne vtedy, ak vam je hlavny hrdina nesympaticky a nedokazete s s nim vobec stotoznit. uz len spomienka na tuto knihu vo mne vyvolava odpor. rozhodne vsak na nu asi nikdy nezabudnem..

29.07.2012

Kde tedy všichni jsou? Kde tedy všichni jsou? Stephen Webb

velmi dobra knizka, ktora zhrna vsetky dolezite fakty a velmi dobre sa pritom cita. napriek tomu, ze s autorovym zaverom nesuhlasim, davam plny pocet bodov

29.07.2012 5 z 5