Kde tedy všichni jsou?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když čtyři proslulí fyzici – Edward Teller, Herbert York, Emil Konopinski a Enrico Fermi – jednou při obědě v Los Alamos přetřásali různá témata, dospěli k závěru, že za daného stáří a velikosti vesmíru musí prostě pokročilé mimozemské civilizace někde existovat. Fermi, nositel Nobelovy ceny za fyziku, tehdy vpadl do diskuse otázkou: Je-li předpoklad existence mimozemšťanů správný, kde tedy všichni jsou? Anglický fyzik Stephen Webb ve své čtivé provokativní knize předkládá detailně 50 odpovědí na Fermiho otázku. Vystihuje uzlové body problému Fermiho paradoxu, který nepřestává vzrušovat vědce i laiky dodnes. Plný název originálu: If the Universe Is Teeming with Aliens ... WHERE IS EVERYBODY?: Fifty Solutions to the Fermi Paradox and the Problem of Extraterrestrial Life...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40944/kde-tedy-vsichni-jsou-tm4-40944.jpg 4.528
Žánr
Literatura naučná, Věda
Vydáno, Paseka
Orig. název

Where is Everybody?, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Kde tedy všichni jsou?

Přidat komentář
work
28.12.2018

Velmi poctivě rozpracované pohledy na jednoduchou otázku: jsme ve vesmíru sami, a pokud ne, kde tedy ksakru všichni jsou?
Stephen Webb rozebírá přes čtyřicet různých hypotéz, přičemž některé se liší jen nuancemi, takže s pokračující četbou začínají být kapitoly repetitivní a trošku se člověk motá v kruhu. Nicméně to je asi přesně to, co vystihuje snahu vědy na v titulu položenou otázku odpovědět. Možná bych spíše doporučil knížku Podivné ticho (Paul Davies), který se zaobírá stejným tématem a stejnou argumentací, ale v lépe uspořádané formě, takže má kniha lepší gradaci.

adorjas
30.08.2018

Tak toto bola astronomická jazda! Kniha je logicky rozdelená na 3 časti, podľa kritérií a v každej z nich nájdete niekoľko riešení paradoxov. Kým mi prvé časti dali zabrať, tak najviac som sa stotožňovala s 3.časťou, kde autor zabŕdol aj k infomráciám o Zemi, ktoré pochopíte aj v rámci vašich bežných znalostí. Bola to poučná kniha a niečo nové som sa naučila. Doporučujem, kto si rád číta o fyzike a scifi :)


Pedro69
09.09.2017

Rád se dívám na dokumenty o vesmíru a tak jsem se vrhnul na tuto knihu. Velikost a stáří vesmíru se vymyká lidskému chápání a tvrdit že jsme ve vesmíru sami je pýcha - můj závěr.

vitek.sk
09.09.2014

Skvělá kniha pro každého, kdo se chce dozvědět něco o hledání života jinde ve vesmíru, nebo o tom jaké podmínky musí být pro vznik a rozvoj života splněny. Obsahuje několik desítek nejpravděpodobnějších a nejčastějších vysvětlení Fermiho paradoxu. Navíc souhlasím s autorovými závěry, takže dávám plný počet.

mora.nocna
29.07.2012

velmi dobra knizka, ktora zhrna vsetky dolezite fakty a velmi dobre sa pritom cita. napriek tomu, ze s autorovym zaverom nesuhlasim, davam plny pocet bodov

nightlybird
21.12.2010

Kniha, kterou by si neměl nechat ujít žádný čtenář, zajímající se o případné mimozemské civilizace. Na rozdíl od spousty spekulativní literatury na toto téma jde o práci fyzika a vědce, který namixoval působivý koktejl ze současného poznání od astronomie po biologii, okořeněný notnou dávkou selského rozumu a doplněný pěknou porcí odkazů (za které by se nemusel stydět ani Ecco) na vědeckofantastickou literaturu a jako třešinka na dortu trochu historek o celebritách z vědeckých kruhů. Vznikla tak kniha, která sice neobjevuje Ameriku, ale na druhé straně není kompilátem knih dříve vydaných (jak to často u podobných publikací bývá), kniha, která je stejně zábavná jako poučná a která může čtenáři poměrně dost nabudit mozek (za předpokladu, že je co nabudit).