Monnyh Monnyh komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je zajímavé, jak si najednou postavu, která vám přijde silně nesympatická v předešlé knížce, zamilujete. Britt-Marie je konzervativní žena, s kterou se musí alespoň částečně ztotožnit snad každá čtenářka, možná i čtenář. Dokonce bych řekla, že tato kniha stylem a vřelým vyprávěním předčila Muže jménem Ove.

26.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Veliké zklamání. Po některých jeho knihách, které opravdu hřály u srdce a dokázaly vyvolat ten pocit "domova a bezpečí", je tato kniha opravdu velkým zklamáním. Knížka postrádá tu hloubku, co mají jeho první knihy, nevtáhne vás tolik do děje a rozhodně se platonicky nezamilujete nebo neztotožníte s hlavní postavou. Mrzí mě, protože Fredrik je můj oblíbený autor, ale toto bylo šlapnutí vedle.

26.01.2022 1 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Druhá povídková kniha je o trochu víc čtivější než první kniha. Kapitoly zde neskákají v různých časových osách, tudíž je pro čtenáře více pochopitelná a kniha vám je tak nějak blíž. Zde už nám je nastíněn vztah Geralta se Ciri a i s Yennefer, i když jsem si chvílema říkala, jak lacině romantický jejich vztah je. Např. svatba mě vůbec nenadchla a musela jsem se chvilku smát, že takto opravdu ta kniha dopadla. Naopak postava Marigolda je příjemným osvěžením v řádcích knihy.
Když tuto recenzi píši, jsem už ve třech čtvrtinách třetího dílu a musím říct, že jsem zmatená právě ohledně vztahu Yennefer a Geralta, kdy druhá kniha končí svatbou, zatímco třetí kniha začíná tím, že se už pár let neviděli...

26.01.2022 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

S vycházejícím seriálem o Geraltovi je na čase přečíst celý jeho příběh. První kniha Vám ale, bohužel, nedá moc hlavního vyprávění. Jedná se spíše o krátké povídky, kde si uděláte náhled do světa zaklínače a seznámíte se s hlavními postavami. Kniha je v některých pasážích opravdu čtivá a proto určitě sáhnu i po druhém díle, i když jsou v knize občas i části, po kterých zjistíte, že jste je sice přečetli, ale v hlavě Vám vůbec neutkvěly.

03.01.2022 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kniha, ke které se každým rokem ráda vracím. Knihu vlastním ve vydání aka první vydání v angličtině. V českém překladu mi dost vadí právě jméno Skruž. Kdysi jsem viděla někde překlad jako Vydřigroš a pro Marleyho překlad Vodral, což ke knížce patří více. Škoda, že se toho nakladatelství nedrží. Takto vlastním jen anglické vydání, i když bych to české ráda měla ve sbírce...

02.07.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak dvě třetiny knihy se četly jedna báseň. Kniha se držela jedné linie a byla pro čtenáře velice srozumitelná. Bohužel se na poslední třetinu odvracíme od vyprávění o Geraltovi a přesouváme se k jednání králů a čarodějů o tom, co by se mělo dít dále se Ciri, od této chvíle je pro mě těžké se do děje dostat. Vrátí mě zpět až posledních pár stránek o Ciri a Yennefer.
Jestli knihy o zaklínači budou pokračovat v této poměrně průměrné kvalitě, pak vím, že po nich znovu již nesáhnu.

01.02.2022 3 z 5