Monik91 Monik91 komentáře u knih

Diabol v prestrojení Diabol v prestrojení Lisa Kleypas

(SPOILER) Takže toto malo rýchly spád u hlavných hrdinov. Začalo to zaujímavo, ale rýchlo to stratilo šťavu . Ono úprimne to skôr bolo o ich rodičoch (hrdinoch z o série Čakanky). Časti kde boli, boli zaujímavejšie. Zas je tu dosť vtipných rozhovorov, ktoré sa mi páčili. A ako vždy zaujímavé poznatky o danej dobe. Kniha sa čítala ľahko. Ako som spomínala jediné mínus nedostatočný príbeh hlavných postáv.

PREZRADZAM -osobne sa mi nepáčilo, že nosná téma bola, že Kair je synom Sebastiana. Sebastian má kopec detí a tak musela vymyslieť nemanželské dieťa, aby spojila kamarátov. Kľudne mohla spraviť z ich deti pár a nepísat ako sú všetci ako rodina.

16.11.2022 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Súhlas s mnohými komentármi, ktoré to tu presne vystihujú.Hlavní hrdinovia fajn, sympatickí. Vtipné dialógy medzi nimi, len na môj vkus až príliš sa rozprávali. Prvá polka podobne ako predchádzajúca časť sa odohráva v jednej miestnosti.Druhá časť už bola živšia s trochou akcie aj keď dosť tlmenou. Ako pri predchádzajúcej časti, tak aj teraz to má nábeh na poriadny dej, ale autorka to necháva v jednoduchej rovine čo je škoda.

07.10.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

(SPOILER) Musím dať len za 3. Horšia ako prvá časť.
Ľahko a dobre sa to číta (poznáme autorku, že vie písať) a potenciál to malo. Ako postavy fajn. Námet veľmi dobrý, ale absolútne nevyužitý. Podstate sa tam nič nedeje a väčšinu času trávia na jednom mieste. Človek tam vidí toľko príležitostí, ako by dej mohol byť živší, aby tam niečo robili a nič... Až na konci príde záživná časť, ktorá skončí skoro.

PREZRADZAM: napr. Majú ísť na ples, zháňajú šaty a nakoniec tam nejdú lebo hrdinka nechcela, aby jej klamstvo videli na verejnosti. A pritom by ples mohol byť spestrenie,kde by mohli nastať rôzne situácie. Ďalej som myslela, že to autorka potiahne až k rodine, keď to bude hrdinka tajiť. Ale za rodinou prídu až v epilogu na pár strán.

22.09.2022 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Takže..Ja nesúhlasím, že by bolo až príliš veľa sexu (mne podrobný opis nevadil, páčil sa mi), pri toľkých stranách sa tam stratil. Skôr mi vadilo, že z Nesty spravila najprv ľahké dievča a pritom bola tak hrdá (všimla som si, že autorka rieši pocity postáv cez sex (tu zrovna mi to prišlo na silu), napr. série Mesto Luny). Po predchádzajúcich knihách som čakala veľa akcie, ale nakoniec to bolo len o prerode Nesty (čo som čakala), ale bolo to celé o tom a o ženskej sile. Chýbalo mi viac deja riešením problému, ktorý ohrozuje všetkých. Takže väčšinou len cvičili. Ale keď zas bola akcia, tak fajn. Občas bola Nesta naozaj hrozná. A to mi v predchádzajúcej knihe nevadila, že bola ráznejšia.
Inak mi vadilo tu aj u Feyre ako sa zle správajú k Tamlinovi (spravil nie dobré veci, ale nie až hrozné a pomohol) a je na kolenách a žiadne milosrdenstvo. A prekvapivo aj Elain čo má byť mila, tak sa k Lucienovi správa zle (veď ju do ničoho nenúti). Také povýšenecke sú všetky v istých momentoch, ale potom občas dostanú aj ony, tak ma to upokojí a beriem ich na milosť.
Myslím si že Az bude s Elain. A obľúbila som si Erisa a mám svoju teóriu s ním.

Cassian samozrejme zlatíčko a plus dávam, že sme mali pohľady od obidvoch. Prikláňam sa k názoru, že z Rhysa je taký podpapučnik, ale zrovna tu chápem jeho starosť o Feyre.
Na konci to bolo dojemné, ale na plný počet to nie je.

Prezrádzam
Ako rýchlo sa tam uzdravujú, liečiteľa vedia vyliečiť brutálne zranenia (potrhané krídla, črevá vonku), ale pôrod, teda cisársky rez sa nedá... Nehovoriac, že na konci tehotenstva sa mohla skúsiť premeniť, keď už sa nedalo čo stratiť....To bolo také na silu a odporujúce svetu. Občas aj iné veci sa tam našli.

27.05.2022 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

600 strán. Prvých 100 strán ťažších v rámci nového sveta, kde sa sa nič extra nedialo. Potom to nabehlo, išlo to príbehom a tempom plynulo (nie nudné). Osobne som nemala rada hlavnú postavu Bri. Vadilo mi jej pubertálne správanie na jej vek (ako sa chovala k ostatným). A aj jej slovník. Rovnaké výrazy sa vyskytli aj u iných postáv. Hlavný hrdina na začiatku fajn, ale ku koncu sa správal hlúpo s hlavnou hrdinkou. Vedľajšie postavy zaujímavejšie. SPOLER No a posledných cca 150 strán prišla výhybka inam. Toľko vecí sa tam udialo. Všetky možné okaté klišé zápletky, ktoré nasledovali jedna za druhou s viacerými vyvrcholeniami až to bolo občas nezmyselné a hlúpe. Všetkého bolo až príliš. Ako hlavná hrdinka bola mimo kvôli kamarátke, ako veľmi ju ľúbila...

10.11.2021 2 z 5

Závazek Závazek Elizabeth Kachips (p)

Skvela kniha z prostredia skotskej vysociny. Obsahovo bohata. Stale sa tam nieco dialo. Hlavne postavy a aj vedlajsie su sympaticke, takze vas nerozculuju. Za mna kniha splnila vsetko co mam rada. Urcite odporucam precitat.

12.01.2019 5 z 5