moničina moničina komentáře u knih

Duše – tajemství toho, co ji tvoří Duše – tajemství toho, co ji tvoří kolektiv autorů

Pre mňa veľké sklamanie. Štýl písania a zrozumiteľnosť sú na slabej úrovni. Myšlienky, ktoré sú prezentované sa úplne vymykajú tomu, čo je o danej téme už známe a pôsobia nevierohodne. A celá kniha vyznieva depresívne. Knihu rozhodne nedoporučujem.

05.06.2018 1 z 5

Veľmi dobre dokumentárne napísaná kniha so zrozumiteľným textom a obrázkami. Veľmi ma zaujal popis činnosti expedície pred tou strašnou udalosťou počas jednotlivých dní, ich cesta vlakom, po planine, atď. Priam som si počas čítania tie scény vedela predstaviť. A potom podrobne opísané pátranie a jednotlivé teórie s za/proti argumentami. Musela to byť desivá smrť. Je to ozaj veľká záhada a škoda, že sa nikdy nedozvieme, čo sa tam stalo. Napriek tomu, že je k dispozícii pomerne málo údajov (určite sa mnoho stratilo kvôli nedbanlivému prístupu úradov a možno niektoré aj úmyselne), autor knihy dokázal aj z mála spísať celkom slušný dokument. Jediné, čo vytýkam je subjektívny názov knihy - nevieme, či ich vôbec niekto zavraždil. Mohlo to celé byť kvôli neznámemu fyzikálnemu javu (ja sa napr.prikláňam elektrickému výboju-plazmoidu). Pre tých, ktorí milujú záhady, knihu jednoznačne odporúčam.

25.05.2018 5 z 5

Zatykač na Královnu Zatykač na Královnu Bedřich Skočdopole

Na knihu som sa tešila po výborne sfilmovanej verzii, ale kniha bol iba slabý odvar filmu a dej sa mu podobal iba minimálne. Začiatok knihy bol výborný, ale postupne čoraz viac nudnejší a dej sa začal zaplietať a začal byť miestami nezrozumiteľný a postavy vyšetrovateľov a podozrivých nevierohodne spracované. A koniec, to ani nehovorím. Celá kniha mi pripadala ako taký chaos, možno sám autor sa po skvelom začiatku zasekol a nevedel ako ďalej???

25.05.2018 2 z 5

Záhada zlodejov komiksov Záhada zlodejov komiksov William McCay (p)

Tento príbeh bol vtipnejšie napísaný než iné a traja pátrači tú schytali modriny viac než kedykoľvek predtým. Zaujímavé prostredie burzy komiksov a hotelovej izby, pád Petra z balkóna do bazéna, inokedy sebavedomý Jupiter totálne v rozpakoch pred peknou dievčinou, ktorá sa mu páči ale tá ma oči pre Boba. Škoda, že tento autor nenapísal viac kníh z tejto série. Knihu rozhodne doporučujem.

14.05.2018 5 z 5

Hvězda vábí smrt Hvězda vábí smrt Jan Bauer

Celkom dobrá krimi z prostredia showbiznisu, politiky a podnikania a žien, ktoré sú schopné kvôli kariére urobiť čokoľvek.

10.05.2018 4 z 5

Klíč ke všem vztahům Klíč ke všem vztahům Esther Hicks

Výborné trefné postrehy. Všetko to dáva zmysel.

08.05.2018 5 z 5

Záhada starého denníka Záhada starého denníka Mary Virginia Carey

Celkom dobrá klasika. Začiatok začal napínavo, záver bol menej napínavý.

08.05.2018 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Trošku moc zdĺhavá, ale ako vždy zápletky nad zápletkami a všetko je nakoniec ináč.

08.05.2018 4 z 5

Nohy - obraz naší duše Nohy - obraz naší duše Ann Gadd

Výborne a zrozumiteľne napísaná kniha, ktorá pojednáva o tom, čo z duchovného/spirituálneho hľadiska znamenajú jednotlivé problémy s nohami, druhy otlakov, obľúbená farba topánok.

03.05.2018 5 z 5

Vražda v kostole, Naposledy mala oblečené Vražda v kostole, Naposledy mala oblečené Colin Dexter

Tieto príbehy síce boli výborne sfilmované, ale knižná podoba ma nebavila.

03.05.2018 2 z 5

Co mi liška vyprávěla Co mi liška vyprávěla Jiří Mahen

Krásne ilustrácie od J. Ladu.

03.05.2018 4 z 5

Dům za duhovou zdí Dům za duhovou zdí Pavel Hejcman

Kniha rovnako dobrá ako film.

22.04.2018 5 z 5

Akce Edelstein Akce Edelstein Peter Hajdúk

Knižné spracovanie príbehu bolo omnoho lepšie ako nepodarený film.

17.04.2018 4 z 5

Deväť remesiel Deväť remesiel Helena Lisická

Skvelá rozprávková kniha so skvelými slovenskými ľudovými príbehmi a peknými ilustráciami. V detstve moja druhá top rozprávková kniha po Dobšinských rozprávkach.

09.04.2018 5 z 5

Podivná poľovačka Podivná poľovačka Lászlo Szabó

Mne sa to páčilo. Zaujímavá zápletka, jednotlivé postavy aj napätie až do konca.

06.04.2018 4 z 5

Dedo Oskár a škriatok Akoty Dedo Oskár a škriatok Akoty Anna Minichová

V detstve som ju milovala, páčil sa mi štýl, ako bol príbeh napísaný, bola tam záhada, kto je ten tajomný a skrývajúci sa škriatok a boli tam aj pekné ilustrácie.

05.04.2018 5 z 5

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Moja obľúbená a mnohokrát prečítaná kniha z detstva. Dve ďalšie pokračovania boli tiež fajn, ale táto prvá bola najlepšia. A súhlasím, slovensky vydaná kniha je krásne ilustrovaná.

05.04.2018

Umění transformace Umění transformace Sandra Anne Taylor

Výborná kniha, rozhodne doporučujem. Ja som ju dostala do rúk až keď mi bolo 40. Takže má čo povedať aj starším.

02.04.2018 5 z 5

Kocouři Kocouři Břetislav Hodek

Súhlasím , prečítať sa to dalo, ale raz stačilo. Dosť nuda a trochu nepriehladný dej.

29.03.2018 2 z 5

Panoptikum Panoptikum Jiří Marek (p)

Súhlasím, kniha aj seriálové spracovanie príbehov na jedničku.

29.03.2018 5 z 5