mkkoudy mkkoudy komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Knize jsem sice dal pět hvězd, ale dlouho jsem uvažoval, zda napsat i komentář, jelikož těch pět hvězd má kniha za to, jak mě v mládi bavila. Teď už by to bylo horší.
Trošku to rozvedu. V mládí jsem hltal příběh a atmosféru ostrova. Zkrátka moje nej Verneovka. Když jsem však knihu četl teď, začínal jsem v ní narážet na věci, které mi buď dříve nevadily nebo jsem si jich zkrátka nevšímal. Abych byl konkrétnější. Neskutečně mě například štvou postavy. Neomylný skorobůh křížený s Macgyverem Cyrus Smith. Zbytek kolonistů dělá jako by se bez něho ani nevys... Neustálé poukazování autora na svornost a oddanost Cyrusovi a na to, jak se nikdo nevýhybá sebeblbšímu úkolu, je taky na nic. Celkově je taky na škodu zbytečná popisnost. Shrnutí je tedy takové. Zbytečně natáhlé, postavy naivní, ale pokud je vám pod 15 let, doporučuji. Hlavně to nečtěte po třicítce, zkazíte si vzpomínky na báječnou knihu.

25.07.2019

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Vynikající kniha, která vás bude bavit i přes svou délku. Jen ten konec byl takový nemastný neslaný.

01.12.2018 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Do poslední chvíle jsem neměl tušení kdo je vrah. Za mě příjemné čtení.

01.12.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

První setkání s Harrym Holem a hned jsem si tohoto osobitého chlapíka zamiloval.

01.12.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Barva kouzel byla má první zkušenost s Pratchettem. Musím se přiznat,že mi ze začátku přišla kniha chaotická,ale během několika dalších stran mě kniha úplně pohltila tak,že jsem ji přelouskal za den. Všem doporučuji. Vzhůru na Lehké fantastično.

05.02.2016 5 z 5

Muž 30+: Co už nemusí řešit Muž 30+: Co už nemusí řešit Michael Kernbach

Tohle určitě není kniha na nějaké velké počtení. A už vůbec od ní nečekejte duchaplné myšlenky na vaší cestě osobním rozvojem. Jejím hlavním cílem je pobavit. A to se do jisté míry povedlo. Ideálni dárek k narozeninám, vánocům nebo jen tak.

04.07.2019 3 z 5