mitko mitko komentáře u knih

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Čas mrtvých radím medzi najlepšie diela Kulhánkovej tvorby. Prvá kniha je nabitá toľkou akcie, ktorú som v žiadnej inej knihe ešte nečítal. Hrdina sa dostáva z jednej nebezpečnej situácie do druhej a kniha vám nedá vydýchnuť. V druhej polke tempo padá hlavne kvôli príbehu, čo nepokladám za zlé, stále to bolo zaujímavé a končí to opäť potokmi krvi :). Kulhánek ani tu nemení štruktúru svojich diel, antihrdina s nadľudskými schopnosťami ktorého prenasledujú nepriatelia ešte s nadľudskejšími schopnosťami, predierajúc sa cez potoky krvi nevinných a nezabúda tu samozrejme ani na nežnejšie pohlavie. Jediné čo by som trocha mohol vytknúť sú okamihy, kedy sa hlavný protagonista vždy veľkou náhodou alebo šťastím dostane zo zlej situácie ( a tých tu je), v iných dielach býva autor zväčša kreatívnejší. Ale aj tak je to pecka a pokračujem hneď na ďalší diel.

31.10.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu sme mali v ôsmej triede na základnej škole ako povinné čítanie, keďže vtedy som ich ešte čítal, dostal som sa j ku tejto a pamätám si, že to bolo veľké sklamanie, nudný dej, myšlienka, koniec, asi proste všetko ( až na to že bola krátka to bolo plus) zle. Po mnohých rokoch, sme to opäť preberali na strednej, kde nás učili všetky myšlienky čo kniha obsahuje ale ja ich tam vtedy vôbec asi nevidel a kniha sa mi znechutila tak, že nemám silu sa ku nej už vrátiť. Ale keď vidím hodnotenia a komentáre ostatných, tak chyba predsa len bude u mňa..hmm s vekom tu rastie asi apetít

18.05.2014 2 z 5