misulin misulin komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Člověk, co nemá v srdci něco málo ze svého dětství, nemůže tuhle knížku pochopit :) Má mé čestné místo v knihovně

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zhodnotila bych tuhle knihu něco jako "Malý princ pro dospělé"... Kde je vlastně pravda? V nás, co vidíme svět reálně a je to vůbec realita? Nebo je skutečný svét někde, kde má každý svého tygra vedle sebe? Co je skutečné a je vůbec něco skutečné? Tahle kniha patří mezi moje nejoblibenější.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tahle kniha očekává od čtenáře i trochu inteligence a pochopení, ne jen pouhopouhé přečtení a zhodnocení. Je potřeba aby se do ní člověk vcítil a dokázal chápat činy Tórua a Naoko. Velice na mě zapůsobila, osudy lidí jsou opravdu zvláštní a tragické i krásné zároveň. Podle mě jsou dva typy lidí, buď tuhle knihu nikdo nepochopí a bude se mu to zdát, jako "tlachání o ničem" a činy hrdinů mu budou připadat nechutné a zvrhlé, nebo se do ní člověk vcítí a bude tu knížku milovat. Dokáže pochopit, že člověk není stroj a že každý potřebujeme k životu lásku a přátele atd. Já jsem ten druhý případ. Je to drsná kniha, ale velmi se mi líbila.