miska.misule miska.misule komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se ještě ráda vrátím.

18.07.2022 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Tak tahle knížka se mi vyloženě trefila do nálady. Hezky jsem si zavzpomínala na pubertální léta, kdy jedním z mých nejoblíbenějších filmů byly Bravo, girls! s Kirsten Dunst. A ne vůbec se to nestydím přiznat :-D
Prostě - obdivuhodný sport, dřina, nějaké to nedorozumění, friends to loveres, co víc si vlastně přát? ;-)

23.10.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Krásná dojemná knížka. Miluji příběhy, ze kterých je patrné, jak je důležitá komunikace a mezigenerační porozumění.
Přečetla jsem si předchozí komentáře a tedy jsem trochu zaskočená... ne všichni se rodíme dospělí a rozumní a povaha někoho jiného nám nemusí být sympatická ;-)

23.08.2022 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Naprosto nádherná a opomíjená knížka. Pro mě jedna z nejhezčích YA, co kdy vyšla.

22.07.2022 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Miluji knížky, ve kterých se dozvídám něco nového, a do Příběhu akvamarínu autorka zvládla naprosto bravurně zakomponovat pro mě novou a fascinující část historie.
Jasmína byla moc sympatická hrdinka, která to v životě neměla jednoduché, chovala se adekvátně svému věku a získala si mě svými filmovými narážkami.
Vřele doporučuji všem :-)

10.06.2023 5 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Venkov je krásná dystopická romance.
Pokrokoví x Venkovani.
Technika, věda a pohodlí proti milovníkům přírody a starých dobrých časů bez elektřiny.
Příběh i svět, ve kterém se odehrává, je skvěle propracovaný a popsaný.
Romeo a Julie. Ehm. vlastně Becky a Matt :-D
Výše zmíněné hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbila a výborná byla i vedlejší dějová linka, která krásně dokreslovala problémy, jinak takřka idylického Venkova.
Doporučuji všem milovníkům dystopických knížek a hezkých romancí :-)

18.06.2023 5 z 5