Mira7m Mira7m komentáře u knih

Třikrát vražda Třikrát vražda Rex Stout

Také si myslím, že povídky jsou průměrné. Konverzace pěkné, ale např. ve třetí povídce - šel by vrah na debatu k Wolfovi? Logicky by měl spíš zmizet, což ve Státech jde celkem pohodlně a Nero/Archie by hledali jehlu v kupce sena...

19.08.2022 2 z 5

Gaspar Ruiz a jiné povídky Gaspar Ruiz a jiné povídky Joseph Conrad

Gaspar Ruiz - megaromantika s přehnanými fyzickými výkony na konci a láskou až za hrob.
Výspa pokroku - když lezeš kam nepatříš tak zmagoříš.
Mládí - špatné se mění v horší, ale moři věrni zůstanete !
Body 2-4-3 průměr teda 3. Pan Konrad má určitě lepší knihy, ale pro edici KOD je to ok.

26.01.2021 3 z 5

Sicilský klan Sicilský klan Auguste Le Breton

Dobrý thriller, spíše než detektivka.
Film je asi dobrá jízda, při čtení ale vidíte pár za vlasy přitažených věcí.
Muškař je trochu trouba, když nejednou leze ven z úkrytu - a jak ho dostali podruhé do letadla…?
Krkavčí matku, která dala únoscům do rukou své miminko bych teda nechtěl znát.
Ale vše svižně ubíhá, autor je zručný, škoda, že od něj nevyšlo víc překladů, tato kniha ostatně asi s jistotou prodejnosti, protože film zde byl uveden ( Gabin, Delon, Ventura).
K ukrácení deštivé neděle vhodné, nic víc nic míň.
Jo a doslov, nastavuje zrcadlo, rozebírá Mafii a zlý kapitalismus ;-)

21.01.2021 3 z 5

Cesta na jedno století Cesta na jedno století Ariadna Grigorjevna Gromova

Gromova - velmi originální nápad.

SPOILER radiovými vlnami vyšlete kopii lidského mozku jiné civilizaci, což samozřejmě trvá (včetně odezvy) značný čas. Zjistíte ale, že najednou informace mezi těmito dvěma entitami probíhají jaksi rychleji jakousi telepatií, synchronicitou a pod.
KONEC

Bohužel ne příliš dobré zpracování, včetně toho umělého sovětského nadšení/pseodooptimismu. Co by tak s tímto tématem dokázal např. pan Lem....

Těndrjakov - na základě předchozí recenze jsem jen bez většího zájmu prolistoval.

15.01.2021 1 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Ultimátní kniha. Paralela zvrácenosti režimu se zvráceností hlavního protagonisty funguje perfektně. Po strhujícím příběhu, jakéhosi amalgámu všeho co se dělo během 2. sv. války (blitzkrieg, záp. fronta, vých. fronta, německé zázemí), trochu již tušený a přesto dokonalý konec.
Laskavé bohyně. Erínye. Doženou nakonec každého.

06.08.2020 5 z 5

Orli a andělé Orli a andělé Juli Zeh

Strhující příběh, spousta podnětů k přemýšlení o politice a životě vůbec.

06.08.2020 5 z 5

Tajemství dvou oceánů Tajemství dvou oceánů G. Adamov (p)

Zručně napsáno, děj odsýpá, ale už jako dítěti když jsem to četl mi vrtal hlavou ten špión-zrádce. Později jsem pochopil sovětskou špionomanii, smutné. Ideologický škvár, nehodnotím. Tu knihu resp. sešit bych chtěl vlastnit protože Bohumil Konečný.

13.03.2020

Zelený vlak Zelený vlak * antologie

Bulyčov - průměrné, s jaksi utrženým koncem, jako by to byla 1. kapitola něčeho. Další tři povídky zapomenete hned po přečtení. Lapin - jen další variace na téma, předvídatelný konec. A posadit do generační kosmické lodi 4 muže a 4 ženy ( pečlivě vybrané ), kteří se poprvé uvidí v okamžiku nalodění...no pardon. A proč se antologie jmenuje jak se jmenuje mi nějak uniklo. Že by byla nějaká titulní povídka zcenzurována a obal už byl hotový a nešlo to změnit?

26.02.2020 1 z 5

Nad Tichým oceánem Nad Tichým oceánem František Flos

Prave mi prisla, presne s touhle zlutou obalkou. V dospelosti se to uz moc neda, susti to papirem, mapami (pan autor v popisovanych krajich nikdy nebyl) a stereotypy/predsudky.
Ale jako kluk jsem predchozi Albatros hltal, trochu jsem se poucil, tudiz vim, ze malajci rikaji tuan. Takze ve srovnani s nejakymi krvaky vlastne fajn.
Ty Karavanni sesity s pane Burianovymi ilustracemi (5 tusim) jsou ozdobou kazde klukovske knihovnicky.
Jo a Mr. Turbulent (!) je obcas na facku ;-)

24.03.2018 2 z 5