Sicilský klan

Sicilský klan https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37545/bmid_sicilsky-klan-ipe-37545.jpg 4 28 10

Thriller známého francouzského autora sugestivně líčí atmosféru světa organizovaného zločinu a psychologii zločinců. Aktéry příběhu jsou nejznámější francouzský lupič a skupina banditů, kteří tvoří rozvětvená sicilská rodina. Napínavý příběh výborně napsaný i přeložený. Autor sugestivně líčí atmosféru světa organizovaného zločinu a psychologii zločinců. Jeho dílo je i břitkou kritikou současné západní společnosti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Clan des Siciliens , 1967

vvikingg
vvikingg
25.10.2022 5 z 5

Kniha se čte sama, žádné dlouhé zápletky a filmové zpracování z roku 1969 z hvězdným obsazením Alain Delon, Jean Gabin, Lino Ventura patří ke klasice francouzské kinomatografie

DomYell
DomYell
30.09.2022 4 z 5

Skvely nahodny objev. Byt delkou je to takova jednohubka, tak urcite to stoji za to. Pribeh o nejvetsi loupezi, ktery ztroskota na tom, ze lidi jsou proste lidi. Akce, napeti, drsnost, ctivost

hanak_v_exilu
hanak_v_exilu
24.06.2022 4 z 5

Syrový thriller který se nebojí krutých scén ani složitých charakterů. Hlavní (anti)hrdina by byl téměř sympatický, kdyby ovšem víc než ochotně nesahal k násilí. Auguste Le Breton vymyslel chytlavý příběh a zabydlel ho postavami, jenž jsou bytostně lidské a především uvěřitelné. Není divu že se kniha dočkala filmové adaptace. Trio těžkých vah francouzské kinematografie podpořil génius filmové hudby, a vznikl excelentní mafiánský snímek, překonaný až fantastickým Kmotrem.

Mira7m
Mira7m
21.01.2021 3 z 5

Dobrý thriller, spíše než detektivka.
Film je asi dobrá jízda, při čtení ale vidíte pár za vlasy přitažených věcí.
Muškař je trochu trouba, když nejednou leze ven z úkrytu - a jak ho dostali podruhé do letadla…?
Krkavčí matku, která dala únoscům do rukou své miminko bych teda nechtěl znát.
Ale vše svižně ubíhá, autor je zručný, škoda, že od něj nevyšlo víc překladů, tato kniha ostatně asi s jistotou prodejnosti, protože film zde byl uveden ( Gabin, Delon, Ventura).
K ukrácení deštivé neděle vhodné, nic víc nic míň.
Jo a doslov, nastavuje zrcadlo, rozebírá Mafii a zlý kapitalismus ;-)

ber-tram
ber-tram
04.11.2020 3 z 5

Jako vzpomínka na letos zesnulého Morriconeho by lépe zarezonoval filmový hudební doprovod, který na CD obhájí důstojnou pozici v poličce.
Literární předloha filmu potažmo hudby v ní nezůstane – odsejpá křepce, což o to, ale od chvíle přepadení ve vzduchu “letí” až moc svižně, bezmála rodokapsově. Z bezpečných hlubin na drhnoucí mělčinu, toť nešvar i jiných knížek. 24/20

Atanone
Atanone
26.08.2020 5 z 5

Jelikož jsem v době, kdy jsem četla knihu, měla za sebou film a byla těžce pubertálně zavalená do Alaina Delona, připadala mi jeho postava v knize málo...no, málo VŠECHNO. Dnes s odstupem času si myslím, že až si najdu čas přečíst si knihu znova, bude to teprve ono ☺

Messilina
Messilina
28.11.2018 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Klasika v ,,mafiánské literatuře". Nejdřív jsem viděla film a pak četla knihu. Obojí je perfektní.

oli.rock
oli.rock
07.02.2018 5 z 5

Naprosto luxusní kniha přečtena doslova na posezení. Hledám další zákusek toho autora a nemohu nalézt - tragédie!

mgeisselreiter
mgeisselreiter
10.12.2014 4 z 5

Dobře a čtivě napsané, v jednoduchém slohu je síla. Navíc děj a zápletka jsou výborně vymyšlené. Ve srovnání s filmem o třídu lepší, film je jen slabým odvarem a nedokázal ani přes silné obsazení a dobrého režiséra postihnout to, co se podařilo spisovateli. 80%, 10.12.2014.

jprst
jprst
14.04.2012 5 z 5

Příběh o mafii, který upoutá dobře podanou charakteristikou postav a morálky uvnitř mafiánské rodiny. A film natočený podle této knihy v hlavních rolích s Alainem Delonem a Lino Venturou nemá chybu.

zfilmováno

Autorovy knížky