MilenaB. MilenaB. komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Milý vánoční příběh, ale zároveň i obžaloba viktoriánské doby. Vlastně nejen tehdejší doby, i dnes ohrnujeme nos nad bezdomovci a lidmi s 10 exekucemi.
Stejně je to moje nejoblíbenější vánoční kniha, četla jsem ji v několika překladech. A "Ať je mrtvej dočista nebo dotuha, je zkrátka po něm a tím to hasne." chci mít na parte.

18.04.2024

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Afektovaná hlavní hrdinka přesvědčená o tom, že jen ona má pravdu a že právě jen její boj je ten správný.

06.04.2024 odpad!

Tajemství domu v L. Tajemství domu v L. Šárka Andrlová

(SPOILER) Senzační knížka. Nevydržela jsem čekat na knihu a přečetla jsem si zatím e-knihu. Tajemství začíná jako obyčejný příběh obyčejných lidí, děj se rozjede a najednou ti lidé už nejsou obyčejní. Autorka postupně odhaluje skrytá zákoutí lidských postav. Během děje, plného zajímavých zvratů, objevujeme charaktery jednotlivých postav, dobré i špatné stránky, slabosti, naivitu... Tak jako v životě nikdo není úplně kladný. Děj se odehrává v roce 2008 a 2018, hrdinové postupně dozrávají a jejich životy se mění. Jeden muž mi na začátku byl vyloženě odporný, tím, jak jsem poznávala jeho život, jsem ho začala chápat a nakonec mi ho bylo líto. Když jsem dočetla poslední odstavec, bylo mi líto, že kniha končí. Co bude s X a co s Y dál? Už se těším na druhý díl.

Mám jedinou výtku, je tam na mě moc sexu, ale do děje to prostě patří. Život není jednoduchý a všichni jsme zažili různé vztahy.

06.05.2024 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za jeden den. "K večeři si namažte chleba, tohle musím dočíst." Příběh je zajímavý a místy děsivý. Příběh ženy se střední třídy, která svojí závislostí ničí sebe i rodinu.

Prostředí heren a gamblerů neznám. Jednu hernu jsem míjela cestou s dětmi do školy a vždycky jsem, podle těch, co kouřili venku, měla pocit, že tam chodí jen divní lidé a "socky". Nenapadlo mě, jak lehce se do toho dá spadnout a že se to možná týká někoho, koho znám a kdo se dobře maskuje stejně tak, jako to umí alkoholici.

17.10.2023 5 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Tuhle knihu jsem poprvé četla na základní škole a od té doby ještě mnohokrát. Podle mě jsou tam jedny z nejlepších sci-fi povídek, které jsem kdy četla. Po knize sáhnu, asi tak jednou za tři roky, když mám všeho nad hlavu a kdy se nedokážu soustředit na nic složitějšího. Pořád se mi libí.

18.04.2024 5 z 5

Nevrátili se – mrtvi jsou Nevrátili se – mrtvi jsou Věra Vlčková

Zajímavá kniha. Přivedla mě k tomu, zapátrat v minulosti naší rodiny. Sotva se v naší vlasti najde rodina, které by se 1.sv. válka nedotkla.

18.04.2024 5 z 5