milani milani komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Keď som kedysi prechádzal okolo našeho mestského kina a videl ho obkolesené automobilmi, hovoril som si sám pre seba - určite dávajú najakú riadnu kravinu . Veľa spoločného to má i s knihami.

Nemôžem si pomôcť, ale túto som ani nedočítal a zadarmo sa jej zbavil. -Tovar dneška - Takto nejako by som ju v skratke charakterizoval. To si radšej dvakrát prečítam Buddebrookovcov. Tomu uverím, tá mi niečo dá. Je to smutné, že rebríčky čiateľov vedú takéto knihy.

02.07.2014

Magda Goebbelsová Magda Goebbelsová Anja Klabunde

Intelekt, pohnutý život, osobné vzťahy,spoznávanie ženy veľmi inteligentnej , ktorá sa stala fanatičkou. Idey ciele .. aj keď zvrátené
ktoré dnes nahradili zábava , kupovanie povrchnosť.

08.07.2014 5 z 5

Buddenbrookovi Buddenbrookovi Thomas Mann

Stále dokola. Ruka majstra ,pravdy skutočného nachádzania človeka. Bez potácania sa tak ako mnohí dnešní spisovatelia a najmä spisovateľky , ktorých je už pomaly viac ako čiatateľov. Radšej tri krat Thomasa manna ako veľdiela typu Zlodejka kníh.

08.07.2014

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

Dan Brow napisal horor Inferno. Po Clarinej války somsi hovoril ,čo by si to ten chlap musel navymýšľať za báchorky a by sa spoň na kilometer približil k tomuto peklu.

08.07.2014 5 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Hľadač pravdy , neotravený televíziou , nerozbitý internetom.

07.07.2014

Pohled do slunce Pohled do slunce Irvin D. Yalom

Viera bez nároku na odmenu. Viera vo vlastný život i v tej najskromnejšej podobe.

07.07.2014