MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Aldovy paměti jsem dlouho sháněl a jsem moc rád, že je již ve své knihovně mám. Nehnou se odtud, protože je to výborné čtení a docela horská dráha emocí - od brilantního humoru přes opravdový strach o vlastní život po smutný osud jeho matky. Alan Alda není jen Hawkeye a MASH. Teď s chutí do jeho dalšího díla, ať se dozvím, co tedy zaslechl :-)

09.07.2018 5 z 5

Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota Tim Dedopulos

Kdyby byl obsah alespoň z poloviny takový jako forma, pak by to bylo ještě celkem fajn. Obálka nádherná, grafické zpracování vnitřku knihy také velmi povedené, ale obsah jako takový? To nemá s Poirotem absolutně nic společného, je to jen prachsprosté zneužití jedné legendární a oblíbené postavy. Nemluvě pak o hádankách samotných. Těžké zklamání.

28.09.2021 2 z 5

Stromy a keře Stromy a keře Michael Lohmann

Škoda, že kniha neobsahovala větší množství stromů, protože tento formát byl výborný. Pochvalu zaslouží také zmínky a informace o konkrétním využití dřeva jednotlivých dřevin.

03.08.2021 5 z 5

3x Hercule Poirot 3x Hercule Poirot Agatha Christie

Jinak perfektní hodnocení bohužel narušuje dílo Schůzka se smrtí. Tam mi to od vraždy a nástupu Poirota vůbec nesedlo, a dokonce trochu přestávalo bavit. Navíc ten přeslazený konec... Do oné vraždy to však bylo moc dobré, téma despotické ženy a to tajemno okolo její rodiny, to se moc povedlo, takže velká škoda. Zbylé dva romány v tomto souboru už ale hodnotím naplno, tam to byla jízda jak se patří, od první do poslední stránky :-)

19.07.2021 4 z 5

Evropské stromy Evropské stromy Václav Větvička

Vyšlo to tak, že jsem knihu četl na chatě přímo v lese, takže bylo fajn a ideální pozorovat stromy a jejich znaky také podle této příručky. Také bych spíše preferoval přímé fotografie oproti kresbám, ale je třeba uznat, že ty kresby jsou opravdu nádherné.

19.07.2021 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Nikterak nesdílím všeobecné nadšení. Asi by tomu bylo jinak, kdyby starou paní nikdo nezavraždil, protože do tohoto okamžiku byla kniha moc dobrá. Ten temný oblak nad despotickou ženou a celou její rodinou, její a jejich chování vůči sobě navzájem, to tomuto dílu dodávalo šťávu. Paradoxní je, že jakmile došlo k vraždě, jakmile se na scéně objevil hlavní hrdina, věc se začala jaksi táhnout a mě to tak nějak přestalo bavit. Samotný motiv vraždy mi také přišel tak nějak zašmodrchaný. Nemluvě o tom přeslazeném konci, tím bylo dílo doslova dokonáno...

25.06.2021 3 z 5

Určování podle 3 znaků: Stromy a keře Určování podle 3 znaků: Stromy a keře Ulrich Hecker

Šikovný příruční atlas, ačkoliv někdy bych ocenil i jiné obrázky. Chápu, že tu asi šlo o nějaké konkrétní znaky, ale jistá konzistence některých obrázků by vůbec neuškodila.

25.05.2021 4 z 5

Můj první les Můj první les Peter Wohlleben

Úžasně zpracovaná a napsaná knížka. Na autorovi jde poznat, jak má přírodu a lesy rád. Strašně mě baví, jak se o stromech baví jako o braších, frajerech nebo třeba i hamounech a dává jim lidské vlastnosti. Navíc dává vlastní rady a tipy a to tak, že to pochopí i úplný laik, a nebojí se uznat chyby, kterých se dopouštěl na počátcích své kariéry, čímž také pomáhá ostatním. Kromě toho je kniha plná nádherných fotek a opravdu poučných věcí. Mohu jedině doporučit a těším na další autorovy knížky.

17.05.2021 5 z 5

Stromy Stromy Phillip Clarke

Ideální množství informací pro děti a hezky zvolené obrázky, co to dobře doplňují. Na takové první seznámení velice mile zpracováno.

01.05.2021 5 z 5

3x Hercule Poirot 2 3x Hercule Poirot 2 Agatha Christie

Tak tady se zrovna sešly dvě knížky, které mě trochu zklamaly a které jsem jako jednotlivce nehodnotil úplně nejlépe, proto musím dát tomuto celku jen tři hvězdičky. Však co jsem se dočetl v zajímavostech, tak ani sama autorka nepovažovala Velkou čtyřku a Záhadu Modrého vlaku za nikterak zvlášť dobrá díla, spíše naopak samu sebe dost kritizovala. Velká čtyřka byla taková jiná, strašně akční a asi by si zasloužila mnohem více prostoru a popisu pro lepší celkový obrázek o onom tajuplném a nebezpečném seskupení, a pak byla poměrně dost rázně utnuta a zakončena. U Modrého vlaku jsem se ze dvou třetin docela i přemáhal, zachránilo to pak jednání hlavního hrdiny. A Němý svědek je klasika, ta mě bavila a v tomto souboru vyčnívá. Obálka tohoto souboru se mi také moc líbí.

22.09.2020 3 z 5

Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Lars Kepler

Musím přiznat, že pro mě se série rozjíždí se vším všudy Písečným mužem (asi také proto, že je na to navazováno), nicméně tyto knihy slouží jako velice dobrý úvod. Mě kromě dobře vymyšlených příběhů hlavně a především baví samotný detektiv a jeho neskutečně silný osud, který se tolik týká jeho manželky a dcerky. To se právě rozvíjí až trochu později a s nástupem Jurka Waltera. A je to opravdu něco.

23.08.2020 4 z 5

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Ruku na srdce, Heidi jsem znal z doslechu, ale do rukou se mi dostala poprvé teprve teď, ale hned jsem pochopil, proč je tak oblíbená. Nesmírně milé příběhy a naprosto nepřekonatelné jsou pak ony ilustrace, to je úplná radost listovat a kochat se.

23.06.2020 5 z 5

První parta / Život a dílo skladatele Foltýna První parta / Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Absolutně bravurní, ze všech možných úhlů pohledu. Čapek dokázal mistrně vykreslovat prostředí a postavy, jako by s nimi schválně tam a tam strávil nějaké období. Ale to je zkrátka Karel Čapek. Oba tyto romány jsou dost silné a jen tak je z hlavy nedostanete. Osudy havířů jsou až takové smutné, zatímco u Foltýna zjistíte, že takových běhá po světě více než dost a že jednoho takového pravděpodobně znáte také. Doporučuji k přečtení oba romány, nebudete zklamáni.

13.04.2020 5 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Jako u Agathy Christie jsem se chtěl po několika přečtených knihách autora vydat na úplný začátek a vidět autorovu prvotinu. Jak jsem však zjistil, toto není Cobenova prvotina, jen nejstarší do češtiny přeložené dílo, takže opět nezbývá než přečíst v originále, jako v případě výborného Myrona B. (a "shodou okolností" tu bylo pár podobností s pozdější sérií sportovního agenta, takže témata autorovi očividně blízká). Zázračný lék byla velice dobrá kniha, příběh na tu dobu velice aktuální a sakra dobře zpracovaný, ale poslední třetina byla přímo parádní. To mělo úžasný spád. Jen těch nesympatických postav zde bylo až přespříliš! Coben to ale zase vykompenzoval vynikajícím charakterem detektiva Maxe, tomu jsem upřímně fandil. Epizoda v Bangkoku - špica.
Docela jsem na chvilku zauvažoval, jestli této knize dát hvězdy 4 nebo 5. Ale protože jsem se od knihy nemohl odlepit, o něčem to svědčilo. Skvělé.
A ano, překlad je kapitola sama pro sebe. Dost jsem se u něj upřímně nasmál.

10.04.2020 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Ach jo, docela zklamání, když jsem viděl zdejší hodnocení a následně knihu dočetl. Jedu popořadě a pro mě zatím bohužel nejslabší díl ze série. Spoustu klišé, tak nějak pořád natahované, a totálně nenapínavé, jak to tím natahováním nemělo žádný spád. Nemluvě o tom, že se nekonal ani žádný wow moment, jak bylo poměrně brzy jasné, kdo za vším stojí. Bod nahoru ale naopak za to, jak se autorce podařilo vytvořit jednu z "nejnegativnějších" postav, co pamatuji. Ta mi opravdu hnula žlučí. Doufám, že v dalším díle autorka trošku vyjede ze svých kolejí.

16.03.2020 3 z 5

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Nádherná a nestárnoucí klasika :-)

06.02.2020 5 z 5

Pohádka ptačí Pohádka ptačí Karel Čapek

Tak už víme, proč slepice neumějí létat :-)) Moc pěkné, nápadité, plné Čapka... zkrátka ideální.

06.01.2020 5 z 5

Velká doktorská pohádka Velká doktorská pohádka Karel Čapek

Nádherné, nápadité, roztomilé, a jazykově geniální. A v doktorské pohádce jistě poznáte i velice známou televizní pohádku. Zkrátka skvělé.

06.01.2020 5 z 5

Ze společné tvorby Ze společné tvorby Karel Čapek

Dílna bratrů Čapkových, to je továrna na skvosty. Dramata Ze života hmyzu a Adam stvořitel naprosto skvělá, to tady nestačí hodnocení. Vážná, nadčasová témata s hlubším významem, ačkoliv jsou knihy vedeny jako například komedie. U povídkových souborů je docela znát, že jsou staršího data a že se především Karel teprve vypisoval, nicméně obsahují i několik povídek, u kterých se nebojím říct, že si po jejich dočtení řeknete "Páni!" Nehledě na jazyk, který je v dílech použit a který prostě musíte obdivovat. Rovněž smekám.

31.12.2019 5 z 5

Řetízek Řetízek Jarmila Konečná

Roztomilé říkanky, z větší části také poučné. A to tak, že z pár říkadel by si mohli vzít něco i dospělí a rodiče.

20.12.2019 4 z 5