milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Verše o víně Verše o víně Rudolf Mertlík

Pro znalce i neznalce vína a jeho účinky

21.01.2020 4 z 5

Hříšní lidé v bílém Hříšní lidé v bílém Pavel Jansa

Psáno jako román s rozdělením na tři detektivky (tj. tři vraždy v každé části) což na sebe navazuje. Autor od začátku do konce jen napínal s nečekaným rozuzlením.

21.01.2020 4 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Český národ chtěl podrobit nejtěžším zkouškám v dělnické profesi či ho úplně vyhladit a přesto byla o něm napsaná chvála od jeho manželky a syna. Při čtení mi chvilkama mrazilo v zádech, brrr

17.01.2020 3 z 5

Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury Jaroslava Jiskrová

Napsat román či povídku a zahrnout do toho recept, je úctihodné, tak si to asi myslela i autorka této knihy a sepsala tím takovou kuchařku, ale osobně bych některé recepty přec jen nezkoušel, abych nedopadl jako pejsek s kočičkou,...

15.01.2020 5 z 5

Večeře v Paříži Večeře v Paříži Elizabeth Bard

Americká autorka se snaží pochopit francouzskou kuchyni prostřednictvím rodiny svého chotě, své postřehy se snažila popsat do téhle knihy

15.01.2020 5 z 5

Ve stínu trojzubce Ve stínu trojzubce Stanislaw Myslinski

Autor popisuje první poválečné roky na území Polska, sovětské Ukrajiny a československa v době nepokojů ohledně Banderovců, kteří se snaží začlenit část polského vojvodství k nově utvořené ukrajině a snaží se zmanipulovat volby v československu, aby lid nevolil komunisty, ale demokratické strany. Autor nezapoměl na hrůzy tehdejších sotní Banderovců prováděné na obyvatelích.

15.01.2020 4 z 5

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

vyprávění hlavního hrdiny o jednom domu naproti kostelu sv. Juliána na předměstí tehdejší Paříže koncem 19. st. a jeho tajemných obyvatel

15.01.2020 4 z 5

Čertova voda: pověsti a báje z Podkrušnohoří Čertova voda: pověsti a báje z Podkrušnohoří Marta Ježková

Pověsti a legendy z podkrušnohoří, spoustu dalších informací se dá najít na wikipedii a tím si rozšířit svě znalosti,...

Tenkrát za totáče Tenkrát za totáče * antologie

První povídka zcela doplňuje téma knihy, ostatní povídky jsou spíše o tom, jak autoři psali bez cenzury

10.01.2020 2 z 5

Do tmy se neohlížej! Do tmy se neohlížej! Lenka Teremová

Jaké to je, když žena nechtíc odhalí muži nevěru, kde nechybí ani rozvod, psychické trauma, odebrání dítěte, navazování nových známostí i praktik ohledně BDSM

Někdo mě vede za ruku Někdo mě vede za ruku Lenka Teremová

Dvě kamarádky, které se do sebe zamilují a následně si vyzkouší jedna z nich, jaké je to milovat se se ženou, autorka zde doplnila téma ohledně drog a drogově závislých

Daň z orgasmu Daň z orgasmu Lenka Teremová

V této knize sama autorka se pokouší sama sebe zde vylíčit boj s rakovinou děložního čípky, hlavní postavě zde navíc přidala intriky, nevěru a statečný boj s nemocí

10.01.2020 5 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Kniha pojednává o legendě králi Marobudovi

09.01.2020 4 z 5

Poslední mrtví, první živí Poslední mrtví, první živí Roman Cílek

Autor popisuje první poválečné léto k obsazení tehdejších sudet českými lidmi, odsuny německých válečných přistěhovalců na základě dostupných tehdejších pramenů

03.12.2019 4 z 5

Samovazba Samovazba Frank Göhre

Tenhle díl jsem ještě neviděl, tak si knihu přečetl, ale zdá se mi, že je v knize dost sexu,..

16.11.2019 5 z 5

Chrpy a města Chrpy a města Vítězslav Nezval

Autor popisuje v knize své zážitky z dětství, život před válkou, v protektorátě i poválečném čs.

12.11.2019 5 z 5

Akce atentát Akce atentát Jaroslav Čvančara

Velmi pozoruhodná kniha o parašutistech a jejich dílčím úkolem ve fotografiích s podrobným vysvětlením; hodí se jako pomůcka pro další četbu ohledně válečných operací na našem území

12.11.2019 5 z 5

České moře České moře Jiří Žáček

Tento soubor veršů se mi četlo tak, jako kdyby se autor v ní snažil vylíčit svůj život, své osudy, co zažil za svůj život v předlistopadové éře a polistopadu,...

08.11.2019 4 z 5

Noční motýli Noční motýli Jiří Žáček

Vtipně napsaná útlá kniha o citátech a aforismech, některý v popravdě až ze skutečného života. Básník si s tím opravdu dal záležet. Jiřího Žáčka jsem četl už od první třídy a jeho básně jsou nezapomenutelné v každém období i věku.

08.11.2019 4 z 5

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Kniha pro malé i velké s tématem "jak lépe pochopit smrt blízké osoby" jež se nás na to často ptají děti, i já asi v 8 letech se vyptával na otázku (co je smrt? proč musíme umřít, když se narodíme? atd.); Dobrá kniha na téma o smrti

08.11.2019 5 z 5