milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Děj nás zavádí do jedné podivné transakci a obyvateli jedné farmy ve středním Rusku

02.04.2016 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

pěkná kniha, napsaná skoro podle skutečnosti

17.03.2016 5 z 5

Příroda a čarodějové Příroda a čarodějové Josef Lokaj

Docela slušně napsaná kniha pro děti přírodovědného typu o volbě povolání na střední školy a univerzity

12.03.2016 4 z 5

Chobotnice Chobotnice Lubomír Černík

Opravdu mistrně napsáno ;-) chapadlo chobotnice vtáhne každého, komu byť začal alkohol chutnat

09.03.2016 5 z 5

Autobus velký jako svět Autobus velký jako svět Johannes Mario Simmel

Doceladobrá kniha pro děti o přátelství i beznaději.

06.03.2016 4 z 5

Fanánkova dieta Zdravý kořínek Fanánkova dieta Zdravý kořínek Lou Fanánek Hagen (p)

Kniha se vskutku dá číst, je o tom jak začít a bojovat v počátku s obezitou a jak shodit; některé rady jsem si vzal do života

04.03.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem kdysi četl a docela poučná; příběh ze Západního Berlína o teenagerech, kteří v tzv. betonovém městě se očividně nudí a zabřednou do světa klubů, feťáků a prostě být na úrovni dospělých, což v některých případech bývá i tragické.

01.03.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha, kterou jsme měli na základní škole jako povinnou četbu a četli jí v hodinách češtiny a všem se líbila

24.02.2016 5 z 5

Hitlerovy děti Hitlerovy děti Gerald Posner

Velmi zajímavé čtení o pohlavárů třetí říše očima jejich potomků

24.02.2016 3 z 5

Molekulární gastronomie Molekulární gastronomie Petr Koukolíček

Moderní kuchařka pro každého, kdo chce zkusit kuchyni budoucnosti, tak trochu mi to připadá jako vyrábět amarouny z Návštěvníků

24.02.2016 4 z 5

Vlak Vlak Ilja Štemler

Vyprávěno očima autora o jedné železniční dráze v tehdejší Sovětském svazu a dálkových vlacích jedoucích od severu na jih, železničářském konsorciu ad. V knize autor neopominul popsat trasu dálkového vlaku některých měst, které jsou na evropském kontinentu jako např. Jaroslavská či Charkovská oblast.

24.02.2016 5 z 5

Divadlo nás baví - První kniha o činohře pro děti i rodiče Divadlo nás baví - První kniha o činohře pro děti i rodiče Anna Novotná

Kniha je opravdu zajímavě napsaná, každá divadelní hra je ve zkráceném znění aby se co nejvíce vešlo do knihy a dalo se pochopit

23.02.2016 5 z 5

Dlouhá bílá cesta Dlouhá bílá cesta Grigorij Anisimovič Fedosejev

Pěkná kniha z prostředí dálně východní sibiře, v románě je hodně skutečných míst, zajímavě se čte, je plná dobrodružství i napínavých akcí.

23.02.2016 4 z 5

Terezínské rekviem Terezínské rekviem Josef Bor

Novela podle skutečnosti, jež se odehrála v r. 1944 v Terezínské věznici.

07.02.2016 4 z 5

Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Jan Haubert

Knihu jsem sice přelouskal, ale že bych jí musel číst po druhé, tak to už vážně né

07.02.2016 3 z 5

Berany, berany Berany, berany Radoslav Nenadál

v této knize je také gay povídka o lékaři a jeho postiženém uživateli, kteří spolu začnou žít, skončí to, ale tragicky

07.02.2016 5 z 5

Jak to chodí na železnici Jak to chodí na železnici Josef Švarc

Kniha pro nejmenší čtenáře, kteří s pomocí rodičů odpovídají na spoustu otázek v tomto leporelu

07.02.2016 5 z 5

Predátor na každém kroku Predátor na každém kroku Jaroslav Smrž

Pěkná kniha pro děti i dospělé, o něco více jsem moudřejší

06.02.2016 5 z 5

Kudlanky Kudlanky Jackie Collins

mě se kniha líbila, přečetl jsem jí na jeden zátah, co k tomu víc dodat

06.02.2016 4 z 5

Na večírku Na večírku * antologie

četl jsem tento výbor povídek, ale docela mě nenadchnul, styl psaní se mi moc nelíbil, hodně fantas magorie

03.02.2016 3 z 5