milamarus Online milamarus komentáře u knih

Tragédie slavných Tragédie slavných Libor Budinský

Pozoruhodná směs osobností, které byly vybrány monomaniackým autorem. Navíc opět v nahuštěném tempu - jeden list, jeden příběh - které jako by demonstrovalo důvod vzájemného obdivu či averze ústící v nešťastný konec. Jsem ráda, že jsem s nimi mohla strávit chvilku. Při určení vhodného adepta do seminárky budu mít jasno.

23.05.2015 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Setkání muže, který kolem sebe (ačkoliv neměl nijak zvlášť vypracované svaly) dokázal vytvořit ovzduší fyzické hrozby, a ženy, která poznala, že si může rozmyslet, kam chce dojít, nikoliv změnit místo, odkud vyšla.

Doporučuji!!!

23.05.2015 5 z 5

Základní zákony lidské blbosti Základní zákony lidské blbosti Carlo M. Cipolla

Nenápadná kniha se zajímavým návodem.
Víte jak se zbavit zločinu? Prý by stačilo, aby všichni členové společnosti jakožto dokonalí lupiči měli možnost v pravidelném pořadí přesouvat bohatství z cizích rukou do svých vlastních. Tak by se jejich zájmy nekryly, pouze uspokojovaly a svět by se nacházel ve stavu dokonalé stability. Prý.

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Netuctový příběh o životě na syrský způsob. Skutečná žena hovořila o sobě, své rodině, o nenávistném, cynickém a chladnokrevném světě, ve kterém lidé brojí proti lidem pocházejícím z odlišné společenské třídy a odlišného názoru. Poukazovala na nedostatky života žen a zdůraznila, že o svobodném bytí či solidaritě nemůže být v tamní společnosti ani řeči. Moji pozornost si udržela všech 221 stran.

Názor ať si udělá každý sám a ať si tam jezdí, má-li čas a jistotu, že jeho cestovatelská činnost nebude mít pro něj škodlivé následky.

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

skutečný příběh o muži, který si v pravou chvíli dal za cíl překonat sám sebe....

22.05.2015 5 z 5

Václav Havel: Žebrácká opera (program) Václav Havel: Žebrácká opera (program) Olga Šubrtová

část, kdy MACHEATH zasvěceně poučuje ostatní o tom, jak si neohrozit děvkařské vyhlídky, nemá chybu!

22.05.2015 5 z 5

Svědek z Norimberka: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci Svědek z Norimberka: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci Richard W. Sonnenfeldt

,,Samozřejmě že lidé válku nechtějí. Proč by měl chtít nějaký chudý povaleč ze statku riskovat svůj život ve válce, když se v nejlepším případě může z války vrátit na statek živý? Přirozeně, že obyčejní lidé válku nechtějí, ať jsou to Rusové, Angličané, Američané nebo Němci. To je pochopitelné. Ale nakonec to jsou vůdci státu, kteří rozhodnou, kterým směrem se bude politika ubírat, a je vždycky jednoduché lidi dokopat tam, kam je třeba, bez ohledu na to, zda se jedná o demokracii, fašistickou nebo komunistickou diktaturu či parlament.
Lidi lze vždycky přimět k tomu, aby poslouchali lídry. Je to snadné. Musíte pouze říct, že jsou v ohrožení, a pacifisty obvinit z toho, že nejsou vlastenci, a že vystavují zemi nebezpečí. Takto to funguje v každé zemi.“

H. Göring

22.05.2015 4 z 5

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

A jak ten proces ZNOVUZAVEDENÍ nejvyššího trestu začne? Třeba takhle. Kdo ví.

Zpráva ze dne 17. července 20XX
Na základě tlaku vycházejícího z mínění veřejnosti dospěl prezident k závěru, že je pro zachování celistvosti českého národa nutné zahájit proces likvidace. Poté co Parlament ČR posoudil priority, a vláda navzdory těžkostem ve státním rozpočtu uvolnila finanční prostředky, vypisuje Ministerstvo spravedlnosti konkurz na významnou exekutivní pozici ve státní správě – kata.
Nabízíme: nepravidelnou pracovní dobu a nadprůměrný plat
Fyzické předpoklady kandidátů nejsou, a s ohledem na jejich diskriminační povahu ani nemohou být, stanoveny.
Pozice však vyžaduje:
• určitý stupeň patologičnosti (tvrdé povahové rysy, schopnost uzavřít se před utrpením druhých a nedopustit proniknutí slitování),
• odborné znalosti,
• praxi – kandidát musí mít zkušenosti s organizací externích pracovníků, kteří s ním jakožto se „zvoleným nositelem úkolu“ bez ohledu na bezpečnostní rizika a předpisy budou spolupracovat. Jejich počet se však omezuje rozsahem finančního zajištění z každoročně přidělovaných vládních prostředků.
Kandidáti splňující tato kritéria budou v příhodné době, nejpozději však do konce tohoto roku zhodnoceni komisí Ministerstva spravedlnosti. Závěry komise budou poté předloženy na společném zasedání vlády.
Přihlášky do konkurzu posílejte na adresu:

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 — Praha 2

Obálku s přihláškou označte heslem: Projekt Z

JUDr. Tomáš Krvavý, tajemník

22.05.2015 2 z 5

Vyhnanci z ráje Vyhnanci z ráje Jaroslav Vácha

,,Nežádám, abyste se mnou souhlasili, chci jen, abyste se mnou přemýšleli.“

22.05.2015 4 z 5

Mnichovský přízrak Mnichovský přízrak Georges-Marc Benamou

[…],, Autarkie není možná. Když přijde ta nejvhodnější doba, napadnu Francii a Anglii. Sám sebe musím prohlásit za nenahraditelného a neomylného. Jsem přesvědčen o síle svého intelektu a schopnostech rozhodovat. Budu riskovat; musím si vybrat mezi vítězstvím a zničením. Volím vítězství a doufám, že mezitím nepřijde žádná svině s mírovými návrhy, které bych musel brát v potaz.“[…]

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Nesmyslné nebo nereálné mi to vyprávění nepřišlo. Richard Kuklinský mluvil o tom dobrém i o tom špatném. Život k němu byl mnohem tvrdší, než by měl být, což ho nutilo k přemýšlení nad ním samým a nad ostatními. Přemýšlel, cítil vinu za to, co se mu děje, a protože se nemohl lidem, kteří mu ty nesnáze způsobovali vyhnout, rozhodl se je likvidovat. Vlastně to viděl podobně jako O. Hepnarová nebo C. Stauffenberg, neboť důvodem proč zabíjel byl čin toho daného člověka vůči němu samému nebo jiným.

Za úvahu stojí to, že zatímco někteří se zpovídají (a litují svých činů), aby se mohli napravit a začít život s rozhřešením ještě jednou a lépe, on zpytoval své svědomí až když byl ve vězení, po mnoha letech dvojího života, bez lítosti, a smířen s tím, že i on musí být potrestán, za to co dlouhá léta dělal a svými činy zavinil.

22.05.2015

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

[…] ,,Přicházíme o včerejšky a v zítřky moc doufat nemůžeme – pro co tedy žijeme? Žijeme pro dnešní den. Pro přítomný okamžik. Poměrně brzo přijde zítřek, kdy zapomenu, že jsem tu před vámi stála a promlouvala k vám. To ale vůbec neznamená, že jsem dnes naplno neprožila každou vteřinu svého projevu. Já dnešek možná zapomenu, ale to vůbec neznamená, že by dnešek nebyl důležitý."[…]

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Bylo nutné učinit rozhodnutí, na jaké straně bude stát. Cítil určitou morální povinnost vůči své říši a jejímu obyvatelstvu; chtěl klid a mír, chtěl jiné Německo, a to i přes důsledky jejich operace - jako je hrozba fyzické likvidace, odloučení od rodiny či opovržení společností, která je bude mít za zločince. Rozhodl se být zrádcem a postavil se spolu s dalšími důstojníky proti vůdci. Poslední slova tohoto muže zněla: ,,Ať žije svaté Německo!“

Má můj obdiv!

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Její nazírání na svět bylo nevybíravě kritické, odsuzující, pohrdavé a vyvrcholilo 10. července 1973, kdy se vřítila na chodník plný lidí. O záchranu životů postižených svedli zápas lékaři, o záchranu života Olgy ustanovený obhájce. Buď jí ke cti, že se svůj čin nesnažila následně zakamuflovat třeba jako dopravní nehodu a odhodlaně prohlásila:
,,Neusnula jsem a brzdy jsou v pořádku. Já jsem na ten chodník vjela úmyslně a je to má pomsta společnosti za to, jak se ke mně po celý můj život chovala.“