mikuleo mikuleo komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha, která představí KLDR z úplně jiné perspektivy. Životní příběhy jednotlivých obyvatel jsou opravdu silné, získáte nový pohled na tamější režim, velmi doporučuji.

10.02.2021 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Pozitiva:
Jak je zmíněno, kniha je napínavá, čtivá, psychologicky mířená a daná situace nutí člověka zamyslet se, jak by se možná zachoval.
SPOILER
Negativa: spousta nelogických věcí. Zřítila se sopka a hladina OCEÁNU se zvyšuje dva týdny o několik DESÍTEK metrů?? Později děti bojují o život v bouři, loď se převrátí a po uklidnění vody mají zásoby v pořádku a sedm slepic na palubě? Jak? Popisy jsou nepřesné, plavby dlouhé a několik prvků příběhu působí nepatřičně (například podivné inteligentní vodní monstrum).
Kniha se četla celkově dobře, ale jsem z příběhu i závěru spíše rozčilená a rozhodně nemohu doporučit.

07.02.2021 2 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Nechápu. Celou dobu se nic nedělo, postavy byly na ránu, cestování naprosto o ničem, styl psaní mi absolutně nesedl a nepřišel mi ani za mák dobrý. Dočetla jsem s velkým sebezapřením kvůli tomu, že je to velmi oceňovaná kniha. Za mě zbytečná ztráta času.

18.03.2019 odpad!