Mikka_M Mikka_M komentáře u knih

Čeka, bomba, rokenrol Čeka, bomba, rokenrol Pauls Bankovskis

Sonda do propletených (a leckdy i pohnutých) osudů odehrávajících se v posledních několika dekádách minulého století nejen v Lotyšsku. Pro ty, kterým není taková tématika cizí, celkem zajímavé čtení.

03.09.2014 4 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Trochu zklamání, že to jsou jen sebrané citáty z původních knih, doplněné pravda ilustracemi a tematicky setřízené. I tak jsem se ale při čtení docela nasmála.

01.09.2014 3 z 5

Richard III. (komiks) Richard III. (komiks) Richard Appignanesi

Čtyři a půl hvězdy, krásně tajemně zpracované!

12.08.2014 4 z 5

Fin jeden zatracená Fin jeden zatracená Hannu Ylitalo

Docela specifická kniha, asi to chce znát trošku soudobou situaci a reálie, aby to nebylo tak jednotvárné.

10.08.2014 3 z 5

Klec Klec Alberts Bels (p)

Knížka zajímavá svou strukturou i obsahem... poutavé čtení :)

01.05.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtěla bych ohodnotit, ale nemůžu... nedočetla jsem... bohužel jsem to nevydržela číst dál než ke scéně se zubním kartáčkem...

21.04.2014

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ačkoli to byla původně knížka pro mládež, dokáže své říci i dospělým! A čte se vlastně sama... mohu říct jen - ačiū Rūta! :)

11.03.2014 5 z 5

Kallocain Kallocain Karin Boye

Ačkoli se mi nepodařilo se do knihy pořádně začíst a k dokonalosti jí snad něco chybí (možná by se téma dalo popsat šířeji?), hodnotím Kallocain kladně, protože myšlenky, které autorka předkládá, rozhodně stojí za zamyšlení.

29.06.2013 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Nevěřila jsem, že i v tomto případě může být knížka lepší než film, ale je... uchvatná poetika dialogů, co víc dodat.. :)

07.04.2013 5 z 5

V kruhu krásy: Malá antologie z lotyšské a litevské lidové poezie V kruhu krásy: Malá antologie z lotyšské a litevské lidové poezie Radegast Parolek

Pro mě velmi zajímavé čtení, líbila se mi ta opravdovost i styl, jakým jsou písně psané. Knížka není příliš rozsáhlá, rychle se čte... i když chápu, že to není četba pro každého :-) Pokud se ale zajímáte o folklór nebo historii Pobaltí, rozhodně doporučuji! :-)

04.04.2013 4 z 5