MiJant MiJant komentáře u knih

Má říše kupodivů Má říše kupodivů Barbara Semenov

Aha čo sa mi dostalo do rúk... Ale ja zožeriem skoro všetko, a "kupodivu" som sa dopracoval do konca, príbeh sa mi zdá trochu nadsadený, ale konec-koncov, prečo nie? Aj tak sa dá prežiť život plný zážitkov, vlastne akoby viac životov. Keď si uvedomím, že je to vlastne taká autobiografia, až sa čudujem, čo všetko sa dá stihnúť počas hľadania šťastia.

14.04.2024 3 z 5

Večer a ráno Večer a ráno Ken Follett

Ano, aj táto časť "Pilierov zeme" sa čítala vynikajúco, Follett je Follett.. trochu obohraná pesnička, ale zaujala kniha postavami, dejom a čiernobielymi charaktermi.

12.04.2024 5 z 5

Na veky vekov Na veky vekov Ken Follett

Samozrejme , aj toto follettovské pokračovanie ma veľmi bavilo a držalo v napätí. tak ako v prvej knihe kingbridskej série. Nádherne opísané postavy a ich životné osudy, ktoré sa preplietali so skutočnými historickými udalosťami, i ked niekedy veľmi krutými. Láska je závislá na vytrvalosti a neutíchajúcej túžbe, ktorá prekonáva prekážky a veky!!

20.03.2024 5 z 5

Sudcov zoznam Sudcov zoznam John Grisham

Podľa komentárov som čakal viac, ale je pravda, že Grisham zase vytiahol novú teóriu vrážd (a vyšetrovaní) podľa svojho zoznamu ľudí, ktorí mu ublížili. Spríjemnenie vám urobí "známa z kauzy indiánske kasíno". Má to rýchly spád a koniec...

21.01.2024 4 z 5

Sudička zo severu Sudička zo severu Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Tá severská mytológia sa mi páčila, aj zápletka napínavá, nech už aj to premieňanie predýcham... Mám rád opis krásnej prírody, život ľudí, tu aj cit pre spravodlivosť!! A koniec? Prečo tam Lucy liezla?

16.01.2024 3 z 5

Piliere zeme Piliere zeme Ken Follett

Veľkolepé katedrály, veľkolepý zážitok, príbeh stredovekých staviteľov katedrál, ich život, problémy, húževnatosť, nenávisťm intrigy, boje a láska... všetko v jednom, vlastne aj v pokračovaní... sa teším!!!

09.01.2024 5 z 5

Osamelosť Osamelosť Zofia Bystrzycka

Kniha prečítaná, v príbehu povojnovej Varšavy doktorka na ministerstve rieši dilemu, či má radšej liečiť deti v nemocnici ako sedieť v úrade. V súkromí sa pokúša zachraňovať manželstvo, vymaniť sa z kruhu osamotenia s pomocou kolegyne. Mňa zaujal spisovateľkin spôsob písania, ktorý je veľmi čítavý, za čo dávam väčšinu bodov.

19.12.2023 4 z 5

Večne spievajú lesy Večne spievajú lesy Trygve Gulbranssen

Silný románový príbeh, silné postavy, silný Sever... Ako z rozprávky, strieda sa tu krása drsnej prírody, nádhera ľudských sŕdc a tvrdý život obyvateľov šírej dediny, mesta a studeného Björndalu, prerod vládcu Daga od zaťatého pomstiteľa k ľudskému človeku.

18.11.2023 4 z 5

Architektov učeň Architektov učeň Elif Shafak

Nádherné čítanie, opisuje príbeh chlapca a jeho slona, ktorý sa stane učňom architekta, a spolu s ďalšími postavia veľa nádherných stavieb v Istanbule. Román má snáď vymyslený dej, zato napínavý a úžasný v opisoch krásy mesta, jeho obyvateľov, vladárov, zmysel pre spravodlivosť jeho hrdinu, ale na základe skutočností. A toto práve ja milujem: fikcia s históriou a zanesením deja do skutočného prostredia. Podarená kniha!

06.11.2023 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Áno, na túto knihu treba dozrieť, objaviť a vyžiť sa v meste životom Ríma, eleganciou a krutosťou, podrobnými opismi nielen krajiny ale aj fungovanie ríše, mesta, množstvom ľudí, skrátka, je to veľdielo hodného oceneného spisovateľa. Krása!!!

28.10.2023 5 z 5

Tisíc poľných ciest Tisíc poľných ciest Robert James Waller

Najskôr som si pozrel film "Madisonské mosty" s úžasnou Meryl Streep a Clint Eastwoodom, až potom sa pustil do pokračovania kultového románu o štvordňovej láske a celoživotného cestovania za "dobrým svetlom". Ozaj pekný príbeh.

04.10.2023 4 z 5

Poklad pána Isakowitza Poklad pána Isakowitza Danny Wattin

Strastiplná cesta a dejiny rodiny židovských emigrantov a ich predkov. Čitateľným štýlom píše švédsky autor o hľadaní ukrytého pokladu pradedečka.

29.09.2023 3 z 5

Kým pravda vyjde najavo Kým pravda vyjde najavo Tošikazu Kawaguči

Treba sa posnažiť a vžiť trochu do Japonskej mentality, teda aspoň ako ju poznáme z filmov a kníh, veľmi výpovedná knižka o hodnotách vlastností ľudí.

22.09.2023 3 z 5

Umlčaní Umlčaní Marek Vagovič

Emotívny príbeh, tragický a pravdivý... Táto kniha musela vyjsť, už len kôli poslaniu a odkazu.

13.09.2023 4 z 5

Poznám tajomstvo Poznám tajomstvo Tess Gerritsen

Pre milovníkov hororu aby sa moc nebáli...

06.09.2023 3 z 5

Zmiznúť navždy Zmiznúť navždy Thomas Perry

Tak ako sa mi nechcelo do tejto knižky, tak som si dobre "začítal". Musím napísať, že skvelý príbeh, zápletka vynikajúca, opis ľudí, postáv a okolitých miest a divočiny je nádherný, poučný, nečakaný... Vrele doporučujem, pre všetkých ktorí milujú dobrodružstvo; Nenápadný skutočný "thriler".

25.08.2023 5 z 5

Žiadosť o priateľstvo Žiadosť o priateľstvo Laura Marshall

Pre niekoho príbeh zaujímavý, pre mňa menej, myslel som že keď detektívka, tak poriadne vzrušo. Skôr román pre ženy.

14.08.2023 2 z 5

Veľký plán Veľký plán Stephen William Hawking

Trošku z iného súdku: kniha ma veľmi zaujala, i keď nie som kvantový fyzik, aj tak podaná veľmi svojsky a ohľaduplne k teologikom aj sympatizantom všeobecnej teórie relativity, i ked v tomto prípade aj M-teórie.

07.08.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Túto knihu som čítal niekedy po jej vyjdení, prekvapil ma autor svojou originalitou v slovenských vodách (horách). Páčil sa mi štýl písania, ako ma miatlo miesto deja, presúvanie v času, no fajn zážitok, Až natoľko, že som sa jedného dňa vychytil na vlastné oči pozrieť Čierny hrad a okolie. Chvíľu trvalo kým som našiel odbočku, lebo navigácia sa nejak vzpierala, že by náhoda?

01.08.2023 5 z 5

Nočný vták Nočný vták Brian Freeman

Po viacerých doporučení som siahol po tejto knižke, tak trochu mimo môjho žánru, i keď v poslednej dobe sa mi začínajú krimi, detektívky čoraz viac páčiť. Dej je napínavý, pri konci sa dejú zvraty, tak ako to pri zamotaných prípadoch má byť. Vystupujú tu sympatické postavy, ktoré si viem veľmi živo predstaviť aj vo filme, keby ho chcel niekto vyrobiť.

01.08.2023 4 z 5