Michudy Michudy komentáře u knih

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Skvělý komiksový "romantický příběh". Trochu jsem se obával vykreslení Jokera, který na začátku vypadal jak rebel ze všech zamilovaných filmů.. ale ke konci to již byl klasický psychopat. V tomhle asi tkvěla pointa příběhu. Romantický příběh obráceně. Jak píše sám autor. V tomhle příběhu žena nezkrotí monstrum. Monstrum strhne ženu s sebou. I když to už každý čeká a proto si tenhle komiks koupí, stejně je to dobře vykreslené.

30.09.2022 5 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Velké překvapení. Že je to o cestování časem člověk věděl s popisu. Je to ale taky o životě, lásce a napsané svěžím pohledem "obyčejného" chlapíka. Za mne mohu jedině doporučit.

09.10.2020 5 z 5

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

Scott Snyder je megaloman. Když už si člověk myslí, že se nemůže vytasit s ničím "větším" bombastičtějším. Vždycky se ukáže, že ještě může. Tenhle chlap využívá to, co může jít zobrazit jen v komiksu a v žádném jiném médiu. Ovšem ne na úkor kvality. Děj je tu ruku v ruce s epičností. Škoda jen toho, že to co se tu stalo, bude znovu resetováno a vymazáno. Jak bývá u komiksů zvykem.

20.11.2023 5 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Nebýt vysvětlivek z internetu (například jaké schopnosti kdo opravdu má..) příběh bych asi nepochopil a to není špatný jen je to celé jaksi chaotické. Mohlo by to fungovat jako taková satira na superhrdinský žánr, ale to třeba Invincible od Kirkmana zvládl o dost lépe a stihl se u toho i tvářit vážně. Tento komiks je jen směsí divných nápadů poskládaných dohromady a zvláštně vyprávěný... proto 3 hvězdy.

16.08.2019 2 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Škoda, že je to jedna z těch detektivek, kdy víme od začátku kdo je vrah. Jeho hledání, je zajímavé, ale my už víme co je zač. Přesto vrahova linka a vykreslení je pěkné a bylo mi ho spíše líto, než abych ho úplně nenáviděl. Hannibal je tady opravdu jen vedlejší postava. Solidní detektivka.

24.04.2024 3 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Skvěle otevřená častá témata vztahů. S čím ale s panem doktorem úplně nesouhlasím, je snaha (V kapitole o sexu je to vidět nejvíce, ale i v jiných kapitolách) zobrazovat extrémní nebo spíš hraniční případy jako novou normu, a naopak stereotypy zašlapat do země. Já vím, je moderní doba. A k párovým terapeutům se nejspíše často dostávají právě tyto případy. Ale norma není normou jen tak. Teď nemám na mysli předsudky, ale klasický vztah muž a žena. Monogamie a tak dále. Norma je přeci normou právě proto, že je nejčastější. Je dobré zmínit i další možnosti, ale nedávat jim takovou váhu. Ve zbytku knihy ale autor zůstává objektivní a stylem sobě vlastním otevírá těžká témata.

13.11.2023 4 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

To nejšílenější co vás napadne poskládané dohromady.. a ono to svým způsobem funguje.. vážně mne zajímá jak tohle Netflix zfilmoval.

16.08.2019 2 z 5