michelle23 michelle23 komentáře u knih

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Zaujímavý námet, zo začiatku som však netušila, čo sa z toho vykľuje. Prišiel však denník a začal vznikať príbeh, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť, kým skladačka nebola kompletná. Výborné!

11.02.2016 4 z 5

Přehled lékařské fyziologie Přehled lékařské fyziologie William F. Ganong

Autori zachádzajú do zbytočných detailov a podstata problému potom uniká. Mnohé pasáže som musela čítať aj 10-krát, kým som pochopila, čo tým bolo myslené. Ako prvý pohľad na fyziológiu rozhodne neodporúčam.

19.07.2015 2 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Ako uvádza autorka v úvode, tento príbeh je poctou deťom z Vél´ d´Hiv´. Tragický príbeh malej Sarah, príbeh plný bolesti, príbeh, ktorý rozhodne stojí za prečítanie. A tak ako (takmer) vždy, film lepší nebol.

29.06.2014 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Prvý raz sa mi dostala do rúk, keď som mala asi desať rokov. Odvtedy som ju prečítala ešte niekoľkokrát, mám na ňu krásne spomienky. Napriek svojmu literárnemu veku má stále čo ponúknuť aj dnešným dievčatám.

16.04.2014 5 z 5

První pomoc První pomoc Jan Bydžovský

Je síce príjemne krátka, no aj tak obsahuje niektoré zbytočné veci, iné mi v nej zas chýbali.

05.02.2014 2 z 5

Len čítate a usmievate sa. Neuveriteľne neuveriteľné, a predsa geniálne. :)

04.02.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nevinná rozprávka v sebe skrýva množstvo metafor s hlbším významom. A každého tak trochu prinúti sa zamyslieť.

"Ľudia už nemajú čas, aby niečo spoznávali. Kupujú si u obchodníkov celkom hotové veci. Ale pretože nejestvujú obchodníci, čo by predávali priateľov, ľudia už priateľov nemajú."
"Ľudia sa napchajú do rýchlikov, ale potom už nevedia, za čím idú. Tak sa v nich natriasajú a vozia stále dokola..."

27.07.2011 5 z 5