Michelino Michelino komentáře u knih

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Krátká oddechovka k pobavení i zamyšlení. A se skvělým překladem.

"Lidi zřejmě zdi a ploty milují, jenže si neuvědomují jedno: když postaví plot, aby za ním něco nebo někoho udrželi, ocitnou se za plotem i oni sami."

"Někdo je černý, někdo bílý, někdo černobílý a někdo strakatý, ale všichni jsme dobytek."

04.05.2016 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Děj ve třetí části mi místy přišel až moc nereálný, nicméně Sašenka podle mě zůstává opravdu dobrou knihou, kterou jsem přečetla jedním dechem. Bohužel nerozumím tomu, jak někdo může hodnotit knihu, aniž by ji dočetl do konce (a v tomto případě zjistil, jak vlastně pokračoval život Sašenky a Váni). Je dobré ostatním sdělit, co se vám na knize nelíbilo, proč jste ji nepřečetli celou, ale jak můžu udělit tolik a tolik hvězdiček dílu, jehož konec a rozuzlení mi vlastně nejsou známy, to pro mne zůstává záhadou. Ale to samozřejmě neplatí jen v případě Sašenky :)

25.06.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nemusela jsem se ničím prokousávat (toho jsem se po přečtení názorů na Netopýra trochu obávala), kniha se četla takřka sama. Doufám, že jsou tedy opravdu další díly ještě lepší a už se těším na Šváby :)

25.06.2014 4 z 5

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Od této knihy jsem čekala víc. Ne že by snad byla úplně špatná, ale děj byl většinou snadno předvídatelný.

25.06.2014 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Legendární záležitost. Saturnina jsem poprvé četla před několika lety. Moc jsem od této knihy nečekala, a o to víc jsem poté byla mile překvapena :)

05.05.2014 5 z 5

Formule 1 od startu k cíli Formule 1 od startu k cíli Robert Pavelka

Kniha se mi četla velmi dobře, fanouškům F1 mohu doporučit.

05.05.2014 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika české literatury, studenty bohužel často nedoceněná. Myslím si, že Kytice je jedna z nejlepších možností ze škatulky "poezie" ve výběru děl k maturitě.

05.05.2014 4 z 5