michaela9189 michaela9189 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nadchla Vás někdy kniha tolik, že jste odmítali připustit, že prostě musí skončit? Tak to je Zlodějka knih. Krásně to Smrt vypravuje, svižně, surově, bez patosu. Život se s Liesel nemazlí a proto mě mrzí, že nevím, jak prožila zbytek života. Slzám jsem se neubránila. Určitě si Zlodějku knih přečtěte, nebudete litovat.

21.07.2016

Úžasná kniha! Hlavní hrdina Alan opravdu připomíná Foresta, Švejka a mě i Cimrmana. Jeho humor nemá chybu. Moc se mi líbily Alanovy návraty do minulosti, které mi oživily hlavní historické postavy a momenty novověku. Pobaví Vás i jeho společníci na útěku (včetně slonice) a gang pronásledovatelů. Strašně mě to bavilo. Po přečtení jsem se "bála" filmu, ale ty zfilmované gagy stojí za vidění! Doporučuji obojí :).

17.06.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pokud jste četli Volání kukačky, tak Vás Hedvábík pravděpodobně zklame. Kniha je hodně roztahaná, chybí jí spád. Děj je sice krásně vykonstruovaný a je plný bizardností, ale nějak mi v té změti nenávisti všech k oběti unikal hlavní motiv vraždy. Autorka navíc donekonečna popisuje Kormoranovy bolesti pahýlu nohy, což mě opravdu dost otravovalo, protože mě to vracelo k prvnímu dílu, kde toho bylo o jeho noze a kulhání popsáno taky dost. Takže se pomalu bojím číst trojku, ale prý stojí za přečtení.

26.10.2016 3 z 5