mich.horilova mich.horilova komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Ten námět nebyl sám o sobě vůbec špatný, ale to uchopení se úplně nepovedlo. Celá kniha působila, jako by byla šitá horkou jehlou.
V knize je hodně momentů, kdy je děj velmi nepravděpodobný a spousta věcí je zde až jaksi naivně pojatých, motivy jednotlivých postav jsou těžko uvěřitelné a samotné postavy málo rozpracované.
Musím říct, že mě kniha zklamala.

09.03.2020 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Překvapuje mě, že kniha nemá tak vysoké hodnocení, jak bych očekávala. Možná jí označení "psychothriller" na obálce spíše škodí. Knihu bych neoznačila jako psychothriller, spíše jako psychologické drama, v kterém se střídá pohled jednotlivých postav. Kniha je velmi čtivá a moc se mi líbilo vykreslení jednotlivých postav. Za mě vynikající kniha!

01.11.2020 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Série s Charliem Parkerem je jiná než thrillery jiných autorů. Je v ní něco navíc - temnota, strach, prolínání světa živých a mrtvých, stejně jako v pohádkách se zlo lidí projevuje i na jejich vzhledu. To dělá jeho knihy výjimečnými. Píseň stínů se mi jako všechny knihy od Johna Connollyho četla velmi dobře.

29.03.2020 5 z 5

V prachu cest V prachu cest Jeanine Cummins

Je to čtivá kniha se silným příběhem a velmi dobře vykreslenými postavami.

20.08.2021 5 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Kniha se četla velmi dobře, byla zajímává, zklamal mě však příliš uspěchaný konec.

08.06.2020 3 z 5

Žert Žert L. V. Matthews

Místy mi přišlo, že autorku inspirovaly Ďábel nosí Pradu a Kruh (Dave Eggers), po čase mi už hodně vadilo nadbytečné používání slova OK. Nicméně byla knížka čtivá a napínavá a strávila jsem s ní příjemný čas.

06.07.2022 4 z 5