Merzin Merzin komentáře u knih

Brána temnoty Brána temnoty Raymond E. Feist

Druhý díl je lepší jak první, ale u obou mi docela vadilo poměrně velké odhalování pozadí děje - bralo to prostor pro fantazii. Osobně bych dal sérii 70(+) procent, tři hvězdy dávám u obou spíš na vyrovnání hodnocení, hlavně u prvního dílu mi přišlo celkové hodnocení až moc vysoké.

12.09.2019 3 z 5

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

První díl je nejslabší, kvalita se v dalších zvedne. Ale stejně, o kolik by ubylo stránek kdyby se každou chvíli neopakovala naprosto zbytečná věc? Té vaty je někdy až přespříliš a občas je to čtení absolutně nezáživné, děj je někdy navíc vyumělkovaný tak uměle... Špatné čtení to rozhodně není, ale celkově tak na 70-75 procent za celou trilogii. A srovnávat to s Amberem jak v předmluvě píše Classic, to je dobré leda jako nechtěný vtip :) Škoda, některé nápady tam byli rozhodně povedené a mohlo to být lepší čtení. Takhle u mě od Anthonyho jednoznačně vítěží inkarnace nesmrtelnosti.

08.01.2013 3 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Trochu mi vadila "vata" která se tam přece jen vyskytuje, ale možná mě trochu ovlivnilo i to že jsem v době kdy jsem to četl byl nachlazený a tato kniha přecejen vyžaduje dost velkou pozornost...

Ale i tak, některé pasáže knihy jsou napsané tak odzbrojujícím způsobem, že jsem ještě nikdy nečetl něco takového :) Ale pro fanoušky jednodušších fantasy to rozhodně není.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Ano pán prstenů je hodně dobrá fantasy. Ale Silmarillion je o několik tříd výše a pro mě je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četl :)

A k tomu přívalu jmen... Nejlepší je knihu přečíst vícekrát, teprve pak si tu KNIHU můžete vychuntnat naplno ;)

Job: Komedie spravedlnosti Job: Komedie spravedlnosti Robert A. Heinlein

Ano, je to dost netradiční kniha. Ale když nebudete brát vše co se tam píše doslova, tak se můžete při čtení skvěle bavit jako já :)