Brána temnoty

Brána temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78243/bmid_valka-s-demony-brana-temnoty-TGw-78243.jpg 4 74 6

Válka s démony série

< 2. díl

Nedávné události otřásly Konkláve stínů – objev hordy démonů, jež pronásleduje elfy nárokující si Midkemii, vzestup šíleného mága Belasca a těžká ztráta, která zasáhla Puga a jeho blízké. Truchlení však musí jít stranou. Přisluhovači vládce démonů se pokouší přivést svého pána z jiné dimenze. Je čas, aby se Konkláve stínů semkla a vyrazila do boje proti zlu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Wales

At the Gates of Darkness , 2010

Luigi1
18.09.2023 5 z 5

Druhý díl se taky poved

Merzin
12.09.2019 3 z 5

Druhý díl je lepší jak první, ale u obou mi docela vadilo poměrně velké odhalování pozadí děje - bralo to prostor pro fantazii. Osobně bych dal sérii 70(+) procent, tři hvězdy dávám u obou spíš na vyrovnání hodnocení, hlavně u prvního dílu mi přišlo celkové hodnocení až moc vysoké.

kataky
12.04.2019 5 z 5

Vynikající kniha, skvělý příběh

p3tris
25.07.2018 4 z 5

Chování démonů se nepřirozeně mění a nikdo neví, co je za tím. Takže nejdůležitější je před závěrečným střetem získat co nejvíce informací. A co s tím vším má společného temný mág Balasco, bratr Sidiho? Přesto, že se nakonec i druhého z pekelných králů Dahuna podaří zapudit, hra zůstává otevřená. Konkláve v čele s Pugem a Magnusem má na své straně představené řádů, agenty u královských dvorů a možná nejnebezpečnějšího smrtelníka, vnuka Jimmy Ručky, Jima Dashera. V pátém kruhu pekla na ně ale čeká ten nejtemnější protivník, jehož se bojí i ti nejmocnější démoni. A navzdory Thomasovu snažení by konkláve mohli vrazit dýku do zad i arogantní taredhel. Midkemii čeká vyvrcholení celé ságy, války chaosu.

sasa.chetan
09.09.2016 5 z 5

škoda že druhý diel je vedený stále v štýle heroic fantasy, Demons War by si zaslúžil podstatne temnejší kabát.

Peti
17.04.2015

Druhý díl série Války temných - démoni a démoni. Stíny konkláve a další spřízněné duše spojí své síly a démony zapudí. Ale jestli to je trvalé, kdo ví ?

elfové

Raymond E. Feist