meredith6677 meredith6677 komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Tak, druhým dílem jsem se konečně prokousala.
Začátek byl pro mě hodně matoucí. Několikrát jsem se dokonce musela přesvědčit, že mám správný díl, ale když jsem se začetla, začala jsem chápat, o co zřejmě běží. V době, kdy jsem začala číst, se rozjížděla druhá série Outlander. Úspěšně jsem s jejím shlédnutím počkala do doby, než knihu přečtu. A jsem za to ráda.
Ve druhém knižním díle je hodně popisována politika a vše, co naše hlavní hrdiny vede k jejich činům. Byly tam dost dojemné okamžiky, u kterých oko nezůstalo suché. Ale také velmi napínavé scénky. Bohužel mi vadilo více než v předchozím díle nějaké zbytečné prodlužování nedůležitými záležitostmi, jako je třeba příprava léků, podrobný popis místností, popis zvratků, smradu, apod.
Ale nakonec stejně jako první díl i Vážka v jantaru vtáhne čtenáře do děje a nutí ho číst dál a dál. Takže za mě je rozhodně knižní forma druhého dílu lepší, než seriál! Jdu se vrhnout na Mořeplavce! :)

13.07.2016 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Úžasně sepsaný příběh. Ke knize mě dovedl seriál, který mě naprosto pohltil. Přiznám se, že bylo občas těžké si popis hrdinů z knihy vybarvit dle vlastní fantazie, když už jsem viděla zfilmovanou adaptaci, ale přesto byl příběh poněkud ve filmu pozměněn a tak kniha nenudila a naopak jsem se dozvěděla více informací o určitých problémech, než ve filmu. Jsem si stoprocentně jistá, že po knize - až dočtu celou sérii - se ještě někdy vrátím, protože mě příběh opravdu uchvátil. :) A vrhám se ihned na další díl. :)

07.05.2016

Vábení Stínu Vábení Stínu Jon Sprunk

Druhý díl této série mě trochu zklamal. Sice byl děj zajímavý, ale velmi těžko se do něj dostávalo a trvalo mi nezvykle dlouho, než jsem se dopracovala k jeho konci. Některé scény mi připadaly krapet chaotické a spoustu jmen, i těch, které nebyly nijak důležité. Děj se celkově rozběhl až u konce, kdy jsem teprve nedokázala knihu odložit. Takže tentokrát je mé hlasování za 3 hvězdičky - ne nejhorší, ale jednička je prostě lepší. A snad se dokopu i k přečtení posledního dílu. :)

24.04.2016 3 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Už je to nějakou dobu, co jsem hltala jednu knihu za druhou a s narůstajícím věkem se moje požadavky na knížky zvyšují. Ale po dlouhé době jsem se rozhodla nějakou knihu si pořídit a Syn Stínu mi padl jako první do oka. A mohu říci, že jsem udělala s výběrem dobře. Kniha je poutavě psaná a od prvních stránek jsem příběh hltala - a jelikož jsem knihu četla po nocích, mnohdy jsem ani nechtěla jít spát, abych mohla číst dál. Na knihách mám ráda tajemství, potyčky a i politické pletichy. Tato kniha obsahuje vše + že je kniha psaná ze strany "zločince" mi o to více přišla zajímavá. Pouze co považuji za mínus, bylo při vyvrcholení příběhu chaoticky popsaný děj, když se spisovatel snažil podat pohledy ze všech zůčastněných stran. Ale toto malé "zaškobrtnutí" mě neodradilo, abych si koupila oba následující díly, do kterých jsem se hned s chutí pustila.

18.01.2016 5 z 5