Mercatino Mercatino komentáře u knih

Kostkař aneb Náhoda je život Kostkař aneb Náhoda je život Luke Rhinehart (p)

Kostka je Bůh. Přímíčorá myšlenka knihy,které nebere ohledy na Nic a na Nikoho.

17.05.2015 4 z 5

Učebnice Účetnictví 2012 - 3. díl Učebnice Účetnictví 2012 - 3. díl Pavel Štohl

S knihou jsme pracovali na Obchodní akademii v účetnictví, myslím, že je dobře udělaná. Za mě doporučuji, pomohla mi.

28.04.2015 4 z 5

Písemná a elektronická komunikace 3 Písemná a elektronická komunikace 3 Stanislava Štiková

S učebnicí jsem byla velmi spokojená, z učebnice jsme čerpali na Obchodní akademii, jsou zde ukázky dopisů, jak by měly vypadat a příklady na procvičení. Doporučuji.

28.04.2015 5 z 5

Princip LOLA - Dokonalost světa Princip LOLA - Dokonalost světa René Egli

Dokonalost světa je velká myšlenka, která stojí za to abychom se nad ní zamysleli. Knížka shrnuje dle mého názoru to nejzásadnější z moudrosti lidstva tak přesvědčivým a jednoduchým způsobem, že nejde než se radovat. Kniha je dar. Jen je jí potřeba přijmout, myšlenky tak jednoduché, že pro kritické a složíte povahy mohou být velmi těžce stravitelné.

28.11.2014 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Cítím se jako po přečtení velkého románu, hlava v oblacích historie. Zamyšlení nad otázkou co má kniha člověku dát, odpovídá kniha ve svých posledních strhujících kapitolách. Kniha mušketýrů není jen tak ledajaká komedie jak jsem se zprvu domníval, ale velmi vážná věc. Asi nejvýraznější postavou v knize je ta mrcha Mylady, která je v knize pečlivě psychologický rozkreslená a ten závěr, docela masakr a přece jsem rád, že ta kniha není ukončena klasickým happy endem.

10.11.2013 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

17.06.2013 5 z 5

Potomci Potomci Adalbert Stifter

Skvělá kniha, zasluhující si pozornost lidí uvažujících nad prostým smyslem života. Tak a mám poklad z výprodej.Potomci jsou nádherné povídky s velmi hlubokým nádech moudrosti a pochopení lidí.Neuvěřitelné,že to prodávali za 2 Kč. Opravdu výborná kniha.

04.04.2013 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Je to dobrý,ale jde z tohoto románu vycítit,že pan Follett si zde pouze cvičí své spisovatelské pero.Čtení vás bude moc bavit ale na všem v této knize mi zůstal pocit jako by jsem přečetl román,který je pouze předehrou k něčemu lepšímu. Nádechem spisovatele.

21.03.2013 4 z 5

Cestovatel: V říši Kublajchána Cestovatel: V říši Kublajchána Gary Jennings

Tuto část jsem dočetl někde za půlku, pak jsem knihu ztratil a teď ji nemohu sehnat. A z toho důvodu už si pár let zoufám, jelikož si tento nádherný román přeji v klidu dočíst.A tak upravuji komentář knihu jsem dočetl, a byl to místy velmi trpké zklamání.

11.12.2012 3 z 5

Krev Aztéků Krev Aztéků Gary Jennings

Krásně živoucí román.Vzrušující,plný zvratů. Hrdina jaksepatří, nemůže a nikoho nezklame. Fantazie.

11.12.2012 5 z 5

Pět nejdůležitějších dovedností při jednání s lidmi Pět nejdůležitějších dovedností při jednání s lidmi Dale Carnegie

Ano v této knize je shrnuto a opět podáno to co už je v ostatních knihách. Takže nic nového vás nepřekvapí, pokud jste četli Jak získavat přátele, a Jak se zbavit starostí.

11.12.2012 3 z 5